Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz BlueAthlon #5038 üzenetére

    Benéztem, lehet az 1,35V zavart meg :D
    Szóval samuék is 1250/1500/1750-re bin-elik a memóriájukat.

    Persze, ez tiszta sor, hogy nem csinálnak százféle terméket. De valljuk be, láttunk már gyárilag túlhajtott memóriát, így örömteli, hogy lenovoék nem ezt az utat választották.

    Ha megnézed a gyártók katalógusát, samsungéknál 1,5V mindegyik, csak sebesség szerint vannak bin-elve,
    SK hynix-ék 5.5Gbps-ig 1.35V, felette 1.5, sőt 1.6V-al bin-elnek, de ezt már vehetjük overclock-nak is. :)

    Szóval azt mondod, nem kell a gpu-kra a gyorsabb memória, mert nem használja ki, tegyük fel, hogy a gyártóknál ez a trend az egyszerűbb raktárkészlet miatt van. :)

    De mégis futtattam pár benchmarkot, 1202-es gpu órajelekkel, hogy mennyit is ér az a plusz sávszél.
    Egyszer 1250-en és utána 1375-ön, csak az alaphoz képest mértet írom le, mert lusta vagyok képeket töltögetni. :)

    3dmark06@fullHD, 4xAA, 8xAF:
    gt1: 100,63%
    gt2: 103,39%
    gt3: 103,98%
    gt4: 105,48%

    Valley@fullHD, 4xAA:
    max fps : 103%
    a min fps az fura, mert 12 alapból, 20 emelt órajelen, így ezt erős kétkedéssel venném ( pedig 2x is futtattam..)

    Azért valamennyit tud profitálni a többletből a kis gpu is, persze ahol a shader és a raszter előbb kifullad, ott nem, de akkor vegyük " költői túlzásnak", amit írtam, hogy ez fogja vissza. :) :R

Új hozzászólás Aktív témák