Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plukacs7

    aktív tag

    válasz Jok3r1985 #434 üzenetére

    De, 3GBs a 6 helyett, de nem az mSATA miatt hanem az SSD miatt, amit vettem. Szerintem a 67-es intel lapkészlet tudja a SATA3-at.

    Amit vettem az viszont egy OCZ Nocti, ami Sandforce vezérlős vagyis tömöríti az adatokat on the fly, és rosszul tömöríthető adatokkal (pld jpeg avi mkv rar, tehát ami már tömörítve van) lassú a performancia.

    Ez szintetikus tesztekben jön ki, szekvenciális írás - olvasásban Crystalmarkban 100 Mb/sec a csúcs, ami a SATA3 nem Sandforce cuccok 500--ához képest karcsú, de valójában a Crystal "highly incompressible" adatokat használ, ezért nem mutatja a valós teljesítményt. Más progival mérve 260 Mb /sec.

    A véletlenszerű írásolvasás, ami a lényeg, felmegy 20, 30, 40 ezer IOPS-ig. És ez számít. A programok ugyanis nem tömörítettek, tehát kijön a Sandforce előnye.

    SZVSZ egy bármilyen SSD annyival gyorsabb egy bármilyen vinyónál mindennapi alkalmazásban, hogy a különbség egy közepes és egy ultra jó SSD között ehhez képest marginális.

    Tehát vehetsz bármit ami megbítzható.

    ''Legközelebb hozok puskát'', gondolta Stirlitz. ''Legközelebb???'', gondolta a medve.

Új hozzászólás Aktív témák