Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beginnerguy

    tag

    válasz Fredo78 #1029 üzenetére

    Ha hosszan nyomod a világítás gombot a hátulján (5-6 mp), akkor resetelődik. Én még nem cseréltem, egyszer kiporszívóztam, akkor elég csúnya porréteg volt rajta kívül, de úgysem az a része gáz, hanem a kisebb porszemek amik eltömítik és telítik majd. Kb 230 napja van meg a szűrő. 1 év után fogom cserélni, szerintem annyit kibír még Bp belvárosában is (Bajcsyhoz közel), de egy idő után úgysem lesz olyan effektív az eltömődés/telítődés miatt (persze hogy mikor, azt nem tudom sajnos kimérni). Van sima HEPA filterem is ventillátorra applikálva, annál a szín (szürke -> fekete -> undorító ősfekete átmenet) alapján azért lehet tudni mikor van gáz :)

    (#1030) Elemental: nyitott ablaknál is van valamennyi értelme, de nem sok... Cikk a témában, persze itt másik légszűrőt használnak, más zajszint és más teljesítmény, más szobaméret, más területnagyság, ahol áramlik be a levegő stb., ezeket azért érdemes figyelembe venni

    [ Szerkesztve ]

  • beginnerguy

    tag

    válasz Fredo78 #1032 üzenetére

    Masik cucc. Rendeltem Aliexpress-rol egy 30 cm x 30 cm-es HEPA szurot (16$ korul) es velcro szalaggal rogzitettem egy ventilatorra, plusz ahol nem illeszkedik pontosan es ki tud a levego menni a HEPA es a venti kozott, azt szovetszalaggal leragasztottam. Igy eleg jo, ha nem is teljesen tokeletes. Szelloztetes utan ezt is jaratom. Fontos hogy sik legyen a venti eleje es aranylag zart legyen oldalrol (tehat a hagyomanyos allo es korbe forgo ventilatorok nem jok, amik egyreszt iveltek, masreszt teljesen nyitottak). DIY air purifier kereso kifejezessel sok tutorial van rola. Amerikaiaknal egyszerubb, nekik van 40 centis doboz ventilatoruk es csomo helyen hozza megfelelo meretu szuro. Kinabol nem is talaltam 40 centiset :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák