Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beginnerguy

    tag

    Nekem a sima változat jött meg 2 hete (az újabb, 2-es verzió). Tapasztalatok 2 hét használat után, ömlesztve, hátha valakinek segít, egyébként kb 32-38 m^2-en használom Budapest belvárosában:

    - az érzékelő a legtöbb esetben nem pontos (elolvastam a legtöbb fellelhető tesztet neten az utóbbi 1 hónapban, és akár 200-zal (!) is eltérhet a valóstól :) ), ezért erős zseblámpával (convoy s2+ maxon) szoktam inkább vizsgálni a levegőt, főleg estefele jól lehet látni, mi a helyzet.
    - nekem 3-4 nap volt, mire a brutálisan poros helyiségből normálisat varázsolt (tehát konkrétan a nagyon apró por részecskék áramlását(!) tisztán lehetett látni előtte, most már ritkábban látni sok mini méretűt (ezek tényleg a nagyon finom porszemek, hálistennek jó a szemem), nagyobbak persze vannak, főleg a ruháimból és lepedőmből, törölközőből jönnek a színek alapján :) )
    - nem éri meg mindig turbón és nagy sebességen nyomatni, a tapasztalatom az a zseblámpás vizsgálgatás után, hogy ilyenkor nagyon gyorsan forgatja a levegőt, de mivel oldalt szív be, (és ez a felület nem növekszik, persze a levegő áramlása gyorsabb és ezáltal a levegő cserélődése is), ami por nem éppen oda megy, azt megint fellöki a magasba a venti és kész (oké, persze, nyilván átforgatja a helyiség levegőjét és elég nagy statisztikai valószínűséggel hamarabb, mint lassabb fokozaton, de a tapasztalataim szerint nem sokat segít egy átlagos háztartásban és többnyire felesleges) nem mértem ki, mert nincs eszközöm, de kvalitatívan zseblámpával vizsgálva nem sok különbséget láttam a beszívott "por" mennyiségében turbón és mondjuk közepes és kis fokozaton sem az első napokban, sem később. A turbó inkább arra való szerintem, amilyen áldatlan állapotok pl felújításnál lehetnek, akkor biztosan hasznos.
    - ha bukóra(!) nyitom az ablakot, 1-3 percen belül felugrik 20-60-ra is akár.
    - ha leveszem a hátulját a szűrőnél, majd visszarakom és újraindítom, akkor sokszor felugrik 50-60-ra is az érzékelő.
    - ha belefújok az érzékelőhöz, akkor eddig 80-at sikerült elérni vele :) de néha segít, és utána reálisabban mutatja az eredményeket, mintha néha beakadna ennél a 8-11 intervallumnál
    - ha elhaladok mellette néha felugrik akár 30-ra is, de reálisnak is tűnik, mert a ruhámból sok por/szövet száll ki, nem is gondoltam volna....
    - 2 hét alatt olyan mennyiségű port és koszt szedett össze, hogy öröm nézni :) Főleg a hátulján van hosszmetszeti irányban 2-4 cm, szép vastag réteg. Persze máshol is látni, hogy már nem az eredeti állapotú a szűrő :D
    - általában kedvenc módban megy, 3 óránként beállítottam egy sima feltételt rá az automatizálásnál, hogy ne váltson vissza 3 óra után. Legtöbbször 8-11 illetve 15-18 m^2-rel fémjelzett erősségeket használom.
    - nálam semmi gond az appal és a párosítással, tökéletesen megy első pillanat óta
    - a levegőben levő por brutálisan lecsökkent, ellenben a porosodást/portörlés nem fogja kiváltani, de ezt tudtam is, eléggé evidens, hogy a már lerakódott port csak nagyon kis mértékben tudja felkavarni, nem is erre van! valamint a levegőben levő por nyilván nem feltétlenül fog átáramlani a készüléken, lehet hamarabb fog megtelepedni valamilyen felületen (ezért sem old meg mindent a turbó mód, ahogy feljebb írtam)
    - főzés közben felkúszott 130-ra is érzékelő (pár perc alatt 60-80 között volt), szóval azt nagyon gyorsan érzékelte
    - nem dohányzom, így arról nem tudok mondani semmit

    Nem tökéletes, főleg az érzékelő nem (meg hogy 3 óránként visszavált auto módra), de ennyi pénzért bőven használható kategória. Én nem bántam meg, hogy megvettem.

    Nyárra úgyis kell ventillátort vennem, valószínűleg rárakok egy HEPA szűrőt is, ha már keringeti a levegőt a PC-m közelében, akkor szűrjön is, így még effektívebb lesz szerintem a rendszer.

    Ezek tök szubjektív tapasztalatok és saját vélemény. Lehet nem egyet érteni. Tényleg csak azért írtam le, hátha valakinek segít a döntésben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák