Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kbalage2

    aktív tag

    válasz DeFranco #59012 üzenetére

    A Boost lassan kifutó szett lesz, app támogatás 2024-ig várható. Utána (és addig is) a Powered Up appal vezérelhető, ez az amivel a FW frissitést lehet egyébként elvégezni. Ez is vizuálisan kódólós LEGO app, viszont hiányzik belőle az összes Boost-specifikus instrukció illetve hang, összetett vezérlőelem stb, cserébe a jelenleg kapható motorok és szenzorok egy része használható vele.

    A szettben jók az alkatrészek, szerintem jópofák az építmények is, de azért nagy fokú programozási mágiára és lehetőségekre ne számíts. Cserébe ha a gyerek már túllép a blokk-alapú programozáson akkor python is fut rajta :)

    Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

  • sb

    veterán

    válasz DeFranco #59012 üzenetére

    Szia!

    Erre válaszolni akartam csak kicsit hosszabb lett, most értem el idáig. :)
    Szóval nekünk megvan a készlet. Hozzánk is a fiam 7 éves kora körül érkezett, bár nálunk már volt előélete a dolognak korábbról a Technic hub-okkal és motorokkal ennek a vonalnak.

    Amit kbalage írt abban szerintem a nagy része benne volt. Amivel kiegészíteném ill. árnyalnám, hogy szerintem pár téma épp inkább előny, vagy legalábbis nem hátrány amiről szó volt.

    Programozhatóság:
    Az, hogy több app-al is megy, nem csak a sajátjával szerintem inkább előny mintsem bonyolítaná a helyzetet. Nálunk sokkal inkább megy az "univerzális" Powered Up app, mint a sajátja. (Ezt az utóbbi időben próbálják is fejleszteni épp ebbe az irányba, hogy lehetőleg mindent kezeljen és ne 2-3 féle app kelljen majdnem ugyanahhoz aszerint, hogy Boost, Technic, City-ről van szó.)

    A PU-ban "elemi" kockák vannak, van programozási és távirányítási felület készítési mód is, más hub-ot, eszközt is vezérel: így össze lehet integrálni más cuccokkal is, pl. egyszerre két hub és a Boost-on kívüli motorok, eszközök is mehetnek. Tehát ez szerintem nagyon kinyitja a lehetőségeket...
    A saját Boost app pedig specifikusabb: vannak Boost funkciós programkockák amiket a másikban elemi cuccokból kéne összerakni, a saját modellek vezérlésére és építésére van összerakva. Ilyen szempontból butább szvsz de fontos, hogy erre is szükség lehet mert egy 6-7-8 évesnél sokszor túl nagy a szabadságfok a másik app-ban szerintem. Néha a kevesebb jobb a saját app-ban. Ha pedig vannak saját ötletek, rájön mik a függvények, egymásba ágyazott kódok, stb... akkor lehet a másikat nyomogatni.
    Vagy egy prózaibb oka is, hogy a saját, limitáltabb app jó lehet kezdésnek: a nyomkodással töltött idő. Nálunk simán fejlődne folyamatosan a gyerkőc, egy rakás dologra egyedül is rájött, pl ez a függvényesdi... de volt már, hogy a gyérül dokumentált leírás mellett Balázs videóját nézve kezdett bólogatni, hogy: ja igen ő tudja, hogy ezt így kell használni... bár leírva, bemutatva sehol nem volt. :D
    Viszont hiába fejlődik, nálunk pl. a képernyőidő miatt ez limitálva van, ez a kötetlen kódolás viszont jóval időigényesebb.

    Összefoglalva, hogy milyen lehetőségek vannak: csak blokkos programozás vagy komolyabb, vagy blokkoson belül is saját, specifikusabb vs univerzális: az a legjobb ha minden van, mert változó, hogy melyik szakaszban mi fekszik neki.

    Ami még említve volt, hogy vannak 3rd party megoldások, blokkosból is érdemes szerintem ránézni pl. az SBrick Pro app-ra, ez is egy fokkal még több lehetőséget biztosít, bár vannak hiányosságai is. Későbbre pedig vannak komolyabb cuccok is.

    A jövője: A fentiek alapján mire elvágják a Boost-ot (is) valószínűleg nem is arra lesz igénye már... de erre tippelni sem mernék mi lesz, szerintem annyira nem látni a logikát a Lego fejlesztésében. A Boost (app) kiesik, a PU univerzálissá tétele már régebb óta cél. A Mindstorms is félig benne van, a Prime vonallal meg van egy másik vaskos lába, mégis megszűnik. Nem látok logikusnak tűnő következő lépést. :) De így is elég sok lehetőség van és mind biztos nem lesz beszántva.

Új hozzászólás Aktív témák