Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dastier

    tag

    válasz proci985 #13396 üzenetére

    köszi az aggódást és a tippeket :)

    Természetesen figyelgetem a hőfokokat, játék közben is amikor minden maxon megy, nem is kicsit, pl amikor a hátsó házventi optimális fordulatát lőttem be akkor 100-as rpm-enként végigmértem minden alkatrészt alapban és játék közben is.
    Speedfan amúgy is királyság, a meg lehet adni egy vészhőfokot pl a vga-ra, hogy ha netalántán felmentünk addig, akkor küldje fel a ventit maxra és addig nyomja amíg vissza nem hűl az alkatrész a kívánt tartomyányba.

    Pont azért mertem írni hogy egy venti hátulra + közepesnél jobb ház az elég lehet a hűtéshez, mert a 4magos 95 wattos proci + 3 vinyó + passzív 8600gt a böszme nagy forró "vasráccsal" frankón elvannak a házban.
    Mikor vettem a vga-t utánanéztem hogy elvileg 110 fokig bírja, nos eddig 90 fok volt a legnagyobb mért érték amikor poénból levettem a ház falát és megállt a levegő körülötte :)

    Nyilván az aki túlhajt, meg SLI, meg mittomén, annak jobban kell hűtenie mint nekem, de akkor szerintem nem is tud nagyon halk gépet csinálni...
    És nyilván nagy toronyháznál is más a szitu, nekem még nem volt nagyon nagy házam, most Thermaltake mambo-val nyomom.

    Azt elfelejtettem írni hogy 12cm-es a hátsó házventim. Nem tudom gyártanak-e még 8 centis házat de remélem nem. Ha valakinek az van akkor nem biztos hogy egy venti elég.
    Ja és kivágtam a rácsot a venti mögül hátha ez is csökkenti a zajt, nem tudom hogy ez használ-e de talán igen.

Új hozzászólás Aktív témák