Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz tibcsi0407 #209 üzenetére

    Örülök, ha hasznát látod a mondandómnak. és nyugodtan bökj meg ha van valami, kicsit random módon vagyok itt a fórumban...
    Még annyit, hogy persze kisezer szempontból lehet tesztelgetni a fotós képességeket, én elsősorban azt szoktam figyelni, hogy maga a lencserendszer mennyire képes jól "rajzolni". mert ez egy alapvető dolog. Ha vacakul rajzol, akkor azt szoftveresen nem lehet javítani. De hiába rajzol szépen, ha mondjuk béna az autofókusz és minden második fotó életlen. Ezt leginkább csak te tudod megtapasztalni, mert feltételezem, hogy nem válogatás nélküliek a tesztfotóid, hanem amit jónak találtál. És az autófókusz mellett ott a fehér egyensúly, a fénymérés módja. A szoftveres beállításokon tényleg sok múlik és ennek a legfontosabb eleme szerintem az, hogy aki a kamera szoftveréért felel, az egy olyan mérnök, aki csak a nullákhoz és az egyesekhez ért vagy van úgymond "szépérzéke" és képes úgy optimalizálni az automatikát, hogy az szép képet eredményezzen. Mert végülis a mérnök mondja meg a szoftvernek, hogy mit tekintsen a néző számára optimálisnak. És például ne tegyen rá iszonyatos élesítést, ami esetleg a képernyőn jól mutat, mindaddig, amíg nem zoomol bele a képbe az ember. Vagy ne húzza túl a színeket és ne legyen mindenből papagáj.

    Én nem néztem, de ha a kistestvér 60 körül beszerezhető, akkor az tényleg jó vétel.
    Bár csorgatom a nyálam egy jobb telóra, de tulajdonképpen a fiam szülinapjára tervezek én egyet venni (aug. vége) és a 60ezres kategóriában én a Redmi 3pro-ra várok. Szerinted mi szól a Le 2 javára? Nyugodtan lehetsz elfogult :)

    (A nagyobb kijelző nem előny, és a nagyobb felbontás sem igazán a fogyasztásnövekedés miatt)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák