Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csipszikutya

    senior tag

    válasz Zedz #52365 üzenetére

    A "fed" enemyt ugy értsd, hogy tegyük fel, hogy: meghalsz neki lanen 3-4x, ez már +~1000 gold minimum neki, plusz az XP amit kap és amit te vesztesz amig nem vagy kint a lanen. Biztos vagyok benne, hogy 3-4 halálnál már ver rád 2 szintet minimum ami nagyon sok. Mivel nagyobb szintü, erősebb, több a goldja jobban tud farmolni, esetleg be freezeli a lanet, kiszorit téged onnan, hogy xp-t se kapj ergo még nagyobb szint elönye lehet.
    Ebböl következik az is, hogy mondjuk topon a jungelesnek nem kell jönnie mert simán dominálod a lanet, farmolhat vagy más lanera mehet.

    Az, hogy valaki fed nem azt jelenti, hogy van hasamra ütök 6 killje és 0 deathje, hanem az, hogy olyan elönyt alakit ki amihez min. 3-4 ember kell, hogy érdemben fellépjenek ellene.
    Mondjuk ez nem bronzba, mert ott a tryhard nyer, de böven feljebb észre fogod venni, hogy lehet valaki fed mondjuk 1/0/0-ba :)

  • Yodamest

    veterán

    válasz Zedz #52365 üzenetére

    ChromeX persze, mert te 1 csapat öléseinek szempontjából nézed. Így összeadva, vákumban nézve brutálul hangzik, hogy fú 27 kill van az ellnfélnél, de nálatok is ugyanannyi van, tehát ti is sebeztek, ti is tudtatok resistet venni a sebzés ellen, tehát nem voltak feedben. Egyenlő harc volt ezáltal. Nem lehet csak az egyik fél eredményeit nézni és úgy kezelni mintha ti egész meccs alatt 0 goldból 1 kezdő itemmel kellett volna, hogy játszatok.

    Zedz értem mire gondolsz, csak ez nem ennyire egyszerű. Ha ennyi lenne a lényeg, hogy 7 halál = 7 feed minden mástól függetlenül, akkor gondolj bele az a játékos játszana a legjobban (e-szerint a logika szerint), aki egész meccs alatt 0-0-X stattal zárt, mert " ő nem feedelt". De sokszor jobb tud lenni az, hogy valaki csinál egy 12-12-X-et, mert ha 12X olyan killeket visz véghez, amik pont hogy egy célpont elhozatalát, inhibitor döntést, baron killt tesznek lehetővé, sokkal többet nyer a csapat az ő halálából, mint az ellenfél. Ugyanígy egy "passzív" játékos aki nem halt egész meccsen, de nem is sikerült vele csapatharcot nyerni, mert túl óvatosan játszott és kihátrált minden szituból, az simán lehet rosszabb.

    A killek nem azért kell, hogy jók legyenek, mert kill és gold hanem optimális esetben egy killnek jelentősége kell, hogy legyen, egy példa: végig pusholod toplanet,ledöntesz 2 tornyot és a végén az inhibitor védő tornyot is félig bedolgozod, aztán rád mennek 5 en és meghalsz. Na ebből stat szerint annyi látszik, hogy jaj te feedeltél, mert haltál, viszont az nem látszik, hogy elhoztál 2+ 1/2 tornyot ráadásul lefoglaltál 5 ellenfelet arra az időre amíg téged kergettek és a többiek mondjuk ezalatt elhoztak egy sarit.

    Személy szerint az alap hozzáállásom az, hogy akkor volt "jó" csapatom ha nálunk mindenki tudott legalább annyit ölni, mint amennyit halt, ha ez teljesül én már boldog vagyok és ha így vesztek egy meccset azt csak a saját hibámnak könyvelem el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák