Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Lokids #55319 üzenetére

    Azt mondod nagy kezdeti elonyotok volt. Utana pedig, hogy minden objektivet elbuktatok. En is sokszor talalkozom ezzel a fenomenonnal a meccseimben. Sokszor van, hogy jon a jungler bot-ra, tok jol gankel csinalunk egy double-killt, majd latom hogy megy szepen vissz a jungle-be farmolni. En ilyenkor mindig szoktam pingelni ezerrel a sarkanyt, mert sosem erzem azt, hogy azon a szinten ahol epp jatszom 1-2 kill akkora elonybe juttatna minket mint 1-2 sarkany meg torony. Sokszor volt mar, hogy mikor pingeltem a sarkanyt a jungle csak siman ignoralt, pedig az ellenfel junglerese halott, bot hallott, mid-et latjuk, topot latjuk, dragon pit sweepelve, es megis, megy es farmolja a sima mobokat. Foleg Khazix, Rengar es hasonszoru tarsaik szoktak ezt csinalni. Long story short, sokszor azon megy el a meccs, hogy az emberek a killeket favorizaljak az ingyen objectivekkel szemben. Ez szerintem arra is vissza vezetheto, hogy a jatekban a kill egy-az-egyben azt vetiti le az embernek, hogy igen, most jot cselekedtem, eddig volt egy ellenfel velem szemben most nincs es szabad a palya. Mig peldaul egy sarkany elonye mar nem ennyire egyertelmuen "leovashato". Szerintem nehez eszrevenni hogy mitol vagy most eppen erosebb mint az ellenfel. Amiatt meg 5x megolted es gold-elonyben vagy? Vagy amiatt mert egyebkent egalban alltok de nektek van 3 sarkanyotok, stb.. Gondolom pont ez, es hasonlo aprosagok amik megkulonboztetik a low elo-t a high elo-tol. Low eloban az emberek csak az egyertelmu elonyoket hajszoljak (kill, esetleg farm elony, meg baron). Holott kis cselekedetek tudjak a kzdeti elonyt egy nyeresegbe forditani.

    Peldaul te 5-1-5 voltal. Lehet amiatt mert az ellenfelnek rosszul jott ki a lepes (rotacio) valahova te ertel oda elobb az ellenfel junglerese elott, stb. Valahogy osszejott egy ilyen elony de egyaltalan nem biztos, hogy amiatt mert annyival jobbak lettetek volna az ellenfelnel. Utana ok elkezdtek dolgozni a kis elonyokon. Sarkany, RH, 1-2 torony es beindult a snowball.

    Neked szerintem a kezdeti elonyt arra kellett volna forditanod, hogy mig az ellenfel probal megfelelo farmolassal visszajonni a meccsbe neked a kis elonyoket kellett volna favorizalnod

    - mivel elonyben vagy valoszinuleg be tudsz menni az ellenfel jungelebe deep wardolni. Ennek szerintem egy kezdeti elony eseten baromi sok elonye van. Ugye ha nalad az elony akkor eppen erosebb vagy mint az ellen. Neki nincs meg az a luxusa hogy elmenjen a te jungeledbe wardolni, foleg low ELO-n ugy fogja ellensulyozni a hatranyat hogy megy a sajat jungelebe farmolni. A lane-ek is ugyanezt teszik. Ilyenkor kene egy deep wardnak koszonhetoen fulon csipni a junglert. Ehhez persze kell egy olyan mid, de foleg support aki meg erti a dolgat.
    - masik, hogy mivel elonyben vagy menj le bot-ra. Meg ha nem is olitek meg az ellenfelet nagy esely van ra, hogy haza kell menniuk. -> drake. Hidd el 3-4 drake elony nagyon sokat szamit. En peldaul nem erzem meg a jatekban, hogy pontosan mennyit szamit, nehez nekem felismerni hogy ahhoz kepest ha nem lenne 3-4 sarkanyom akkor milyen eros lennek ahhoz kepest mint amikor van 3-4 drake lonyom. De azt igenis nagyon erzem ha az ellenfel elkezdi szedni a sarkanyokat akkor mennyire nehez megolni oket szoval valoszinuleg ez forditva is igy van.
    - ha van egy kezdeti folenyed akkor erd be kis dolgokkal is. Peldaul elmesz mid-re ha sikerul kihuzni az ellenfelbol egy flash-t es meg haza is kell mennie az mar SIMAN JO. Megintcsak, ha ez megvan tudsz rotali RH-ra vagy drake-re. Szerintem amit meg sokszor elrontunk low elo-n hogy sok helyzetben nem elegszunk meg azzal ha summoner elonybe kerulunk, mindenkepp meg akarjuk olni az ellenfelet. Ami rossz mentalitas. Sokkal jobb ha egy sikeres trade utan zonazni tudjuk az ellenfelet es folyamatos kontroll alatt tartani a lane-t. Ezt azert gondolom igy, mert szemely szerint az ELO-ban ahol vagyok meg igenis surun fordulnak elo mechanikai hibak. Tehat 1-1 harc nem feltetlen aze lesz ako 2-0 -ban van a 0-2-hoz kepest hanem inkabb az donti el, hogy eppen ki jatsoztta a harcot mechanikailag jobban. Ez magasabb szinten mar szerintem nincs igy, ott egy 2-0 adc elmeletileg fonyben kene, hogy legyen a 0-2-es enemyhez kepest.

    A masik amin elmehetett a meccs, hogy az ellenfel jobban "scalelt" a vegjatekra. Hanyszor lattunk mar olyat, hogy egy Yasuo 15 percnel 1-7-1-ben all utana 30 percnel pedig osszeszed egy quadra-t. Szerintem az ilyet a legnehezebb orvosolni soloQ-ban mert az ilyen meccseket addig kene megnyerni amig nem erik el az ellenfel carryjei a sweet spotot. Ehhez pedig nagyon jo macro tudas kene ami ugye low ELO-ban nincs.

    Bocs a hosszu posztert.

    p.s: megdobbentoen nehez volt leirni a gondolataimat es tudom, hogy egy katyvasz (szerkezetileg, fonetikailag) amit irtam. Sokat olvasok redditet de irni annal kevesebbet szoktam igy sok gondolat van a fejemben amit gyorsan le akartam irni es egy katyvasz lett belole. Bocsi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák