Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tellvilmos

    csendes tag

    válasz Balinov #760 üzenetére

    Nem egészen úgy csináltam a dolgokat, ahogy a legjobb lett volna, de így sem sikerült túl rosszul az eddigi állapotokhoz képest. Viszont a Hirscmann erősítőre nem volt szükség. Leírom az ideális állapotot, ha mindenképpen el kell osztani a bejövő kábeltévé jelét több televízió és pl. számítógép felé. Kell venni egy galvanikus leválasztót (ez a leválasztó kell ahhoz, hogy a számítógép ne gerjedjen a kábelen bejövő szükségtelen alacsonyfrekis jellel, mely nálunk pl akkora, hogy egyenesen ráz érintésre, volt, hogy 80 Voltot mértem rajta!)), én a www.satel.hu oldaláról néztem ki, pl.:
    [kép]
    [link]
    Na ezt a galvanikus leválasztót kell rögtön a bejövő kábelre szerelni egy F csatlakozó segítségével. Erről megy a kábel egy jel erősítőre, ha szükség van rá. a jel erősítő után kell beszererelni egy elosztót, mely szintén F csatlakozós legyen, szerintem ez a legjobb erre a célra. Az elosztóról pedig közvetlenül a televíziókra és a számítógépre, esetleg rádióra megy a jel. Az erősítőt először le kell csavarni nulla erősítésre, majd a televíziók bekapcsolása után szépen, lassan emelni lehet az erősítést a szükséges mértékig. Ha túlvezéreljük az erősítőt, akkor ismét elkezd romlani a kép, mivel a túlvezérlés gerjedést okoz. Ha megtaláltuk az optimális erősítést, a legtisztább a jel, akkor készen is vagyunk, már csak a kábeleket kell szépen elrendezni.
    Na, nálunk nem így tettem. A szomszéd szobában van a bejövő kábel, ahol el van osztva két felé a kábeljel, egy az ottani tv-nek és egy ami átjön ebbe a szobába. Innen a jel megy át a 3. szobába és az itteni tv-be, számítógépbe. na én csak itt kezdtem el szerelni. A szomszéd szobából bejövő kábelt elvágtam, beszereltem a galvanikus leválasztót, majd az elosztót, s kipróbáltam a művemet. Hopp, micsoda változás, majdnem tökéletes a kép, jobb, mint előtte volt (előtte a számítógépet abszolut nem lehetett felcsatlakoztatni, mivel a kép rettentő rossz lett, a tv jelét is elvitte, most meg számítógéppel együtt is jobb lett a jel, mint előtte csak a tv-n). Rátettem aztán az erősítőt is, de nem javult a kép erősítéssel sem, bárhogyan állítottam. Talán, ha rögtön a bejövő kábelre tettem volna a galvanikus leválasztót és az erősítőt, a szomszéd szobába, ahogyan az elején írtam, akkor teljesen tökéletes lenne, de így is óriási a javulás! Bocs, ha kissé zavaros voltam, ha valami nem érthető, szóljatok!

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!