Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • neooen

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam a fórumot, de nem nagyon találtam ötleteket 300.000-Ft körüli LCD televíziókra. Kb mindenre lenne használva, de javarészt Film és Tv nézésre lenne. A mérete annyira nem lényeges, inkább az, hogy ha kisebb, kevesebb vagy ugyanannyi pénzért jobb minőségű legyen. Előre is köszönöm a tippeket!

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz gejala #7923 üzenetére

    Ez lenne az első és valószínűleg az utolsó TV-m :), ezért a minőségért simán beáldozom a méretet. Szóval jöhet nekem 37-es is, csak nagyon jó képminőségű legyen. Árban pedig 340-350-ig is elmehetünk, ha van értelme. Így is ezeket javasolnád? Esetleg más?

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz neooen #7926 üzenetére

    Kérnék még tippeket.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz f_david #7941 üzenetére

    Tipust nem tudok ajánlani, de méretben ez talán a segítségedre lehet:

    Plazma TV topik első hozzászólása:

    "Kicsi vagy nagy?

    Ezt a kérdést elsődlegesen a felhasználás helye és a pénztárcánk mérete határozza meg. Az optimális nézési távolságokat a következő diagram szemlélteti:

    [link]

    Mint látható, ha 2,5 méterről kívánjuk nézni a TV-t, akkor bizony 42"-nál nem nagyon érdemes lejjebb adnunk. 3-3,5 méterre már nyugodt szívvel ajánlható az 50"-os képernyő. Hát igen, a CRT-nél nem ezt szoktuk meg, a lapostévé ebben is más. Azonban nem kell elkeserednünk, manapság már 50"-os plazmatévét is kapunk nagyon kedvező (bőven 300 eFt alatti) áron. Nem szabad megijedni a nagy mérettől. Legáltalámosabban a 42" a legjobban felkapott méret, azonban nagyon sokan a vásárlás után 2-3 héttel jönnek rá (mikor már megszokták a méretet), hogy bizony elfért volna az 50" is, abszolút nem lenne kényelmetlen azt nézni. Ne essünk ebbe a hibába, olyan ez mint a winchester-vásárlás: TV-ből sem lehet sosem elég nagyot venni."

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz headhunter #7947 üzenetére

    Rugalmas. Azért írtam utána, hogy inkább legyen pöpec minőségű, de csak 90 centis, mint hogy egy véleményes 140-es, de azért gondolom, hogy 40" -at lehet már nagyon nagyon jót kapni 300, max 350-ért.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz Zirowe #7950 üzenetére

    Hú, ez bazi nagy, inkább legyen kisebb, meg esetleg még drágulhat is, ha van értelme, de be..arjak tőle :) !

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz #46372352 #7954 üzenetére

    Köszönöm. Jöhet még, hogy legyen választék mit megnézni élőben. Lehet még egy kicsit nagyobb is meg kicsit drágább is, hangsúlyozom, ha van értelme csak akkor!!

    Szerk.: Le vagyok maradva a témában, de az szokványos, hogy IPS paneles?

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #7957 üzenetére

    Leginkább filmnézésre lesz, de biztos be lesz fogva PC-hez is, szóval csak LCD jöhet.

    Szóval eddig 2 tagú a csapat:

    Sony 40NX700
    Panasonic TX-L37V20

    Dantre: Igen, jónak tűnik, fel is vettem a listára.

    vrtb: Neked is köszönöm, így már kettő van a listán.

    Erről a Sharpról mik a vélemények:

    Sharp LC-40LE924E

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz Paloczi95 #16805 üzenetére

    Most akartam olvasgatni a fórumban, de én is ezt a kérdést tettem volna fel egy kis keresgélés után. 100-120 ezer körül 32"-os TV-t kellene vennem az ősöknek, TV nézésre :).

    Bementem a MM-ba és kiírtam az összes 32-es LCD-jüket (rám is szóltak, mondtam "sms-t írok mindegyik TV elől :D" ). Ha előrébb jutsz, írd be nekem is kérlek.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz neooen #16806 üzenetére

    Kis olvasgatás után oda jutottam, hogy ezt a kérdést nem tudom megválaszolni:

    Melyiket miért vegyem, illetve ki melyiket venné és miért. Ja, és van-e olyan Samsung, ami árban és tudásban is ide fér?!

    Philips 32PFL5606H 120.000 Ft
    Philips 32PFL4606H 110.000 Ft

    LG 32LK530 Ennek is itt lenne a helye, de ez nincs a Media-ban...

    Kora délután megyünk be megvenni a cuccost, addig valaki remélem megáld egy kis jótanáccsal. :R

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz Tothgera30 #16810 üzenetére

    Erre írj majd valamit Nightshadow, köszönöm.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    Visszaolvasgattam, hogy én tájékozódtam-e nagyon rosszul, vagy tényleg nem nagyon van rá felhívva az emberek figyelme, hogy egyes LG LCD tv-k (gondolom más gyártmánynál is van ilyen) nem játsszák le a DTS hangot, ha pendrive-ról vagy vinyóról akar az ember filmet nézni. LG 32LV3400-at vettem és sajnos csak most szembesülök ezzel a baromi nagy hiányossággal :((( . A LG LCD tv-k topikjában már jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek rá. Csak egy jó tanács, hogy ha valaki ajánl itt egy tv típust és esetleg van ilyen hiányossága, akkor azt feltétlenül említse meg. Sajnos én nem feltételeztem, hogy így 2012 közepén ekkora baromságot el lehet követni, hogy egy tv ilyet ne támogasson :W . Vehetek médialejátszót :W ...

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz #03969024 #18698 üzenetére

    Mielőtt vettem (április környékén) visszaolvastam itt vagy 500-1000 hozzászólást és egyben sem volt említve. Most kattantam rá a HD cuccokra és jött a minisokk :). Ez szerintem nem olyan elhanyagolható dolog, hogy ne legyen akár mindegyik ilyen problémájú készülék ajánlásában említve itt. Igen, nem olvasgattam más topikokban, de TV-t akartam venni, nem kiolvasni a fél internetet...
    szerk.: Teljesen felesleges lett volna nekem külső lejátszó. Pont ezt akartam elkerülni, és mivel a TV lejátszójával nincs gondom (szinte mindent megeszik a DTS-en kívül), így nem is lett volna rá szükségem.

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    Nekem eddig minden .mkv-t vitt. Ez nem volt még valami sok, mert csak néhány napja vagyok rajta jobban a témán. Ez kb 10-15 filmet jelent. Amin a legjobban meglepődtem, az egy 13 gigás 1080i-s teniszmeccs volt. Semmi szakadás, gyönyörűen vitte. A filmeknél meg gondolom az is számít, hogy ki hogyan kódolta őket.

    szerk.: Linkelhetnétek valamilyen videót, amit nektek nem evett meg, csak kíváncsiságból...

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    Várhatóan, viszonylag rövid időn belül (max néhány év), minden tv 3D-s lesz?! Egyáltalán nem mozgat a téma, de most már egy egy műszaki cikkes szórólapon több a 3D-s, mint a sima.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz nightshadow #18710 üzenetére

    Itt kértem segítséget [link] , és innen olvasgattam vissza a topikot. 600 hozzászóláson keresztül nem volt említve, hogy nem eszi meg a dts-t. Nem kötözködni akarok, csak persze hogy bosszant egy kicsit a dolog, hogy még utána is olvastam és nem írta senki. Magamból indulok ki és ezt nálam alap lenne közölni, mert ez elég nagy hiányossága egy tv-nek.. Kb olyan mintha egy nem tudna ac3-at lejátszani csak mp3-at. Gondolom ezt mindenki mondaná... Ja és az vicces, hogy pont az a baj, hogy nekem semmi bajom a belső médialejátszójával, tehát nem kellene ezért külön vennem egyet.

    No offense, peace :R .

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18729 üzenetére

    "Az ideiek ebben fejlődtek, de olyan messze vannak a külső lejátszók képességeitől (kép- és hangminőség, kezelhetőség, szolgáltatások, fájl-kompatibilitás, 24p lejátszás), mint Makó Jeruzsálemtől."

    Ez irányban még nem alakultak ki túlzott igényeim. Kb egyik sem érdekel :B , de mindjárt utánaolvasok :). Legtöbbször szimplán csak jól esik HD-ben megnézni egy Battlestar Galactica részt sztereóban. Viszont a képminőség dolog érdekelne, mert azt kissé kétkedve olvasom, hogy egy 110 ezres tv-nél olyan nagyon nagyot dobna, ha nem vinyóról, hanem médialejátszóról nézném a filmet. A UPC-s HD adások így is elbújhatnak egy egy hozzáértéssel megcsinált mkv kiterjesztésű filmtől pendrive-ról nézve.
    Ja, linkelj kérlek valami jó mediaplayer promót, hogy miért is kell nekem, a dts-en kívül :).

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18732 üzenetére

    Ennyivel nem úszod meg :) . Látom nagyon aktív vagy abban a topikban. Kérek valami konkrét linket, amit egy nulláról induló embernek szánnál :) .

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz foxi69 #18734 üzenetére

    10 rongyért már értelmeset lehet kapni :Y .

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz nightshadow #18741 üzenetére

    De előtte 500 hozzászóláson keresztül nem nagyon került szóba és a közvetlenül utána jövő tanácsodban sem :P . Ahogy ismerem az ilyenfajta szerencsémet, szerintem azt már pont nem olvastam :O . Mindegy, kicsit megnyugtatott a dolog, hogy 11 ezer forintért már lehet venni médialejátszót, de hadjáratot hirdetek a dts-t nem kezelő LG-k ellen :) . 3-4 évvel le voltam ragadva, azt hittem olyan 30-40 körül mocorognak.

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18749 üzenetére

    Na jó, ha ez kielégíti az igényeimet 10.990-ért [link], akkor csendben maradok, de ha nem, akkor is :)) . Olvasgatok még a témában.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18749 üzenetére

    Olvasgattam az Egreat EG-R6C-ról, aztán belefutottam a PH!TV tesztjébe (akit érdekel [link] ) , ott pedig felkeltette a figyelmemet a tesztelésre használt videópakk [link] .
    Nem tudom, hogy ez milyen eredménynek számít, de ezen a teszten elég szépen átment az én LG LV3400-am. Csak a "x264_killa_sample.mkv"-t nem vitte (ez egy 33,8Mb/s-os bitrátájú videó, ami a lejátszók kifektetésre van, valós helyzetben, ehhez hasonlóval sem találkozik az ember.), a többi mind ment, szaggatás nélkül.
    Félre ne érts, nem cáfolni akarlak vagy ilyesmi, egyértelmű, hogy mennyivel jobb képességekkel bír egy ilyen célhardver..., csak emiatt még jobban bánt, hogy 11.000-ért vennem kell egy médialejátszót, mert az LG LV3400 nem kezeli a dts hangot :), de eddig nekem mindent vitt.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18794 üzenetére

    Értem. Miért nem mindegy, hogy teljes filmet, vagy csak egy sample-t viszünk tesztelni? Pusztán a méret miatt?
    Az meg egyenesen marhaság, hogy nem találkozunk 33,8-asnál magasabb bitrátával, mivel m2ts-ben akár 50 is lehet. Nekem is van pár olyan filmem.
    Maradjunk annyiban, hogy egy átlag ember egy életet is leélhet úgy, hogy nem találkozik ilyennel (Sony és Panasonic HD videó kamerákhoz lett kifejlesztve, gondolom nem 10 forint egy ilyen cucc...) :) és a többi is amiről írsz, az gondolom nem a 100 ezer forintos LCD-ket megcélzó embereket érinti. Ne a white fülű, mindent apróságot kiszúró, "több százezret költök technikai cuccra" kockákból indulj ki. De szólj, ha hülyeségeket beszélek :B . Az biztos,hogy visszanézek a topikba, hogy mik a tapasztalataim a belső lejátszó és az R6C között. Kíváncsi leszek a különbségre és "meg foglak követni" :).

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz dh66e #18800 üzenetére

    Szerintem félreértettél, vagy nem olvastad az előzményt. Egy percig nem vitatom a média lejátszók szükségességét és azt, hogy mennyivel többet adhatnak... Az LG tv-m belső lejátszója miatt írtam, hogy talán annyira nem lenne nagy szükséglet (ha tudná a dts-t), teljesen alap felhasználás mellett, mert nekem eddig nem akadt meg semmivel és legtöbbször nem 5.1-el hallgatom/nézem. De mindenképpen lesz élménybeszámoló, hogy így az alsó kategória környékén milyen változást tapasztalok az Egreat+TV párossal :).

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18802 üzenetére

    "Pedig a DTS az 99%-ban 5.1, tehát nem értem, miért akkora probléma, hogy a TV nem tudja megszólaltatni?"
    Eredeti hanggal szeretem nézni a filmeket és a legtöbb filmnek az angol hangja DTS, de ezt ugye nem támogatja a tv és azt írja ki, hogy "nem támogatott audio" és így nem lesz hangja a filmnek.
    De nem teljesen értem ezt a kérdésedet, hiszen emiatt beszélgetünk erről az egészről. :F
    Szerintem nem feltétlenül szerencse kérdése, hogy eddig mindent vitt. Gondolom nagyon nem mindegy, hogy az illető miként tömörítette a filmet .mkv-vá, én pedig elég hozzáértő forrásból szerzem be a filmjeimet.

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz BBéci #18805 üzenetére

    "Igen, az eredeti hang fontos, a franc kíváncsi más dumájára, mikor a színésznek van saját orgánuma, ami hozzá tartozik a személyiségéhez és azzal ugyanúgy eljátssza a szerepet, mint a testével és a mimikájával."

    Fúú, de rég hallottam már ilyet valakitől :R . Nagyon nehezemre esik felfogni, hogy hogy lehet filmeket folyamatosan szinkronnal nézni és szinte rettegni egy kis olvasástól. Egyszerűen annyira más élmény hallani Morgan Freeman vagy Russell Crowe ( [link] ) orgánumát, vagy Brad Pitt durván eljátszott akcentusát a Blöffben, esetleg a leglelkesítőbb beszédek egyikét hallgatni Al Pacino-tól ([link] , ezt legalább 1:40 környékétől hallgassátok meg, aki tud egy kicsit is angolul). Ha ilyen filmes téma van, akkor mindig azt kérdezem, hogy ki a kedvenc magyar szinkronszínészed és csak utána azt, hogy és színészed. Ha tehetem, nagy ívben kerülöm, hogy "Szinkron Jakab" hogy játszotta el a 3 Oscar díjas, kicsit jobban tud színészkedni színész hangját :).
    A legnagyobb kivétel nekem Kern András - Woody Allen, az valami szenzációs. Bocs ezért a nagyon durva "off"-ért.

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

  • neooen

    aktív tag

    válasz nightshadow #18808 üzenetére

    Egyet értek én is. Ami nálunk angol nyelvoktatás címén megy, az egy vicc. Érettségiző emberek képtelenek letenni középfokú a nyelvvizsgájukat. Ja, és nem egy ismerősöm van, akinek pont azért nincs meg a diplomája...

    [ Szerkesztve ]

    Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

Aktív témák

Hirdetés