Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delg

    csendes tag

    Tiszteletem.

    Van egy régebbi Funai márkájú TV-m ( típus: lc5-d32bb/1 ). A TV HDReady, eddig VGA (D-Sub) kábellel volt a TV-re kötve, azonban gondolkodtam egy HDMI-n amit meg is vettem tegnap. A probléma ott kezdődik, hogy már a VGA kábel sem adja le a full felbontást ( a hivatalos 1366x768 helyett csak 1360x768-at ad le ), de HDMI kábellel a natív felbontást 1280x720-nak érzékeli, viszont egészen 1920x1080-ig engedi állítani. VGA kábellel a kép jól illeszkedik, éles, nem bántja a szemem. HDMI kábellel már más a helyzet, alapból nem látszik az asztal több része sem, felbontástól függetlenül. Átállítottam a Nvidia Vezérlőpulton az "Átméretezés" opciót, így már nem lóg ki semmi, azonban a szövegek, betűk furcsán elmosódottak, néhol olvashatatlanok. A TV-n az élesség opciót levettem teljesen így már elég jó, de még mindig nem az igazi. A kérdésem az lenne, hogy mi lehet a ludas? A HDMI kábel egy mezei cucc, egy HAMA 3 méteres, High Speed sima 19 tűs történet, sajnos azt nem tudom, hogy 1.4 vagy 2.0 stb. A VGA kábelemről nem tudok mit mondani, kaptam valahonnan anno. A TV-n más opció nincs, van rajta PC mód a VGA csatlakozáshoz, HDMI-hez fényerő/kontraszt/élesség/szín opció van, tehát a tv-n sajnos nem tudok más beállítani.
    Bárkinek bármilyen ötlete van szívesen fogadom és előre is köszönöm.

    Üdv: Pista

Új hozzászólás Aktív témák