Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ariadne #57 üzenetére

    Nos, van bank amelyik a jelenlegi piac helyzetben látra 11%-os kamatot ad.
    Az összes bankban 10% körül, vagy fölött vannak a normál, nem akciós betéti kamatok.

    Természetesen amikor újra kiderül a pénzügyi világ és leginkább országunk fölött az égbolt, akkor csökkenii fognak a betéti kamatok. (szinte biztos, hogy négy éven belül,
    ez az őrült 11,5% alapkamat nem tarthat sokáig, mert megfojtja az ipart illetve az adózókat)

    1,
    addig amig ilyen magasok a betáti kamatok, addig semmi értelme beleugrani egy LTP-be

    2,
    Ha hiszel abban, hogy nem lessz államcsőd belátható időn belül, és van KP-d és tudod, hogy nem használod fel egy bizonyos időn belül, akkor érdemes lehet
    a, rövid távra Diszkont Kincstárjegyet (a versenyképes akciós kamatok miatt ezt egyenlőre mégsem ajánlom)
    b, hosszú távra Magyar Államkötvényt venni, természetesen FIX kamatozásút. Ha a pénzre
    szükséged van, lejáraton belül, akkor sincs gond, mivel az állampapirok minegyike részt vesz a tözsdei kereskedésben, az esetleges kamatcsökkenések, pedig FELÉRTÉKELIK a korábban vett jó kamatozású állampapirokat.

    3,
    Kicsi az esélye, de benne van a pakliban egy államcsőd/inflációnövekedés az ősszes frissen szerződött LTP konstrukció szerződési idején belül. Magyarul szerintem 4 éves időtávon belül megtörténhet hogy elszabadul az infláció IMF ide vagy oda. Ez lenullázná a nagy tehetetlenségű és merev LTP számlád értékét, mivel az LTP bruttó hozamok nem követik az inflációt. (államcsőd esetén persze nem csak az infláció, hanem az állam fizetésképtelensége is problémát okozna)

    4,
    ha látod, hogy lefele mennek a betéti kamatok ÉS pontosan tudod, hogy mikor szeretnél lakáscélra költeni ÉS ezt össze tudod egyeztetni az LTP futamidejével és kondícióival AKKOR érdemes lehet egy LTP-be beleugrani, (én úgy gondolom, hogy akkor is csak rövid futamidővel)

    5,
    Javítsatok, ki ha tévedek, de úgy tudom, hogy az állam általi egyszeri max 30% ill 73E Ft jóváírás jövedelemhez kötött (úgy tudom max 3,6M évi bruttó) nos ez nem sok, ha a futamidő közepén ebből véletlenül kiesel, akkor veszted az állami támogatást és emiatt rendkívül alacsony lessz a hozamod.

    6,
    Személy szerint úgy érzem, hogy ez az egész LTP dolog a kasszákat működtető cégek nyerészkedése az állami büdzsé és a mi idegeink terhére:
    A fundamenta 1% kamatot ad a tőkére, úgy hogy minden befizetésed a futamidő végéig lekötve marad, ergó INGYEN használják a pénzt. A hozamot az állami jóváírásai adják.

    Nos ezután úgy hiszem, hogy az LTP téma legértelmesebb hozzászólását produkáltam.

    J

Új hozzászólás Aktív témák