Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz tildy #734 üzenetére

    Amellett úgy vagyok vele, hogy épeszű ember köt a lakására biztosítást..Ha saját tulajdon, ha hiteles, ha lízinges....
    Speciálisan a lízinggel kapcsolatban másra gondoltam. Hitelnél van olyan, amikro a saját fizetőképességedre kötsz biztosítást. Munkanélküliség, keresőképelenség, halál, mifene esetén a biztosító fizet helyetted. Egy teljeskörű ilyen biztosítás úgy a törlesztőrészlet 8-12 százaléka körül szok' lenni, a részleten felül fizetendő.
    Nem tudom, hogy lízingnél van-e ilyen, de valószínűnek tartom.

    Általánosságban: ha valaki albérletben lakik és nincs lehetősége nagy összegeket félretenni, akkor önerő híján nagyjából egyetlen lehetősége a lízing, ha belátható időn belül lakáshoz akar jutni. Mi is így voltunk a közelmúltig. Lényegében az hozott változást, hogy akadt egy fedezetként bevonható ingatlan, ami helyettesíti az önerőt. Plusz akár egy százas havonta sokkal kevesebbet jelentett volna.

    Szóval van, amikor nincs más lehetőség, és ezt azért a jelenleginél jobban tiszteletben kellene tartani :)

    Tildy: én inkább egy gyorsabban kifizethető garzon lízingelésében gondolkodnék, amit néhány év múlva már önerőként lehetne használni a következő lépcsőhöz.
    Na, persze: közben meg mi se akarunk már többször költözni, ha egyszer kijutunk végre az albérletből :DDD Bort iszik, vizet prédkál tipikus esete :DDD

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák