Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz k_zsolt #709 üzenetére

    akkor gondolkozzunk:
    ha hitelre veszed meg a kérót és baj van, mi történik? bírósági végrehajtás nélkül, vagy azzal, de kiraknak és ha szerencséd van jó áron adja el a bank. de alapvetően neki az érdeke az, hogy hozzájusson a pénzéhez és másodsorban azok járulékaihoz. bár az igazság nem ennyire egyszerű, mert nem a bank fog ezzel kínlódni, hanem eladja a tartozásodat egy faktoráló cégnek. esetleg itt még megállapodhatsz egy fizetési haladékról, átütemezésről, de valjuk be, erre már 4-5 hónap nemfizetés esetén kerül sor. ha addig nem tudtad fizetni, mi a garancia, hogy a hátralékot betudod és annál drágább kamatot tudod. nem sok.
    tehát a faktoráló cégnek mi az érdeke: behajtsa rajtad a követelését és még egy szép kis haszonra is szert tegyen. gondoljuk végig, hogy mi marad a tulajnak. ha szerencséje van, eltűnik a tartozása.
    lízing:
    visszaadod a lízingjogot, vagy egyszerűen eladod másnak és mivel az ingatlan árak általában felfelé mennek, ki lehet belőle szállni pozitívan is. ha viszont albérlatben laktál előtte, azzal a pénzzel mi lett?
    2% a lízingdíj, plusz értékbecslés, plusz közjegyző
    hitel: értékbecslés, adás-vételi szerződés, tulajdoni lapok, hitelkeretbeállítási jutalékok, közjegyző
    szerintem ez nagyjából egál
    kamatok:
    én lefuttam mindkettőre egy számítást, nem nagyon látok különbséget közöttük.
    persze ha valaki igazolható jövedelem nélkül szeretne, nyilván, hogy magasabb a kamat, de erre meg azt mondom, hogy meg kell nézni a Raffi ilyen ajánlatát.
    Jó az Ellamax, de iszonyú jövedelem kell hozzá ( ha család is van 2-3 gyerekkel, anyuka gyesen, akkor meg szinte reménytelen) és nagyon-nagyon válogatósak ingatlan tekintetében. nekem volt már pár ingatlan, amit visszautasítottak. ezért már előre küldök fotókat, hogy nézzék meg, mielőtt beviszem.
    otp, khb ezeket csont nélkül meghitelezi. utóbbi még egy kicsit jobban is.

Új hozzászólás Aktív témák