Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjen

    félisten

    válasz Morris #59225 üzenetére

    Tulajdonképpen mért akarsz lemenni.Nekem ugyanez az elrendezés:60cm beton alap,szigetelés,falazat.A ház már kb 20 éve állt,és körbe beton járda van.A szigetelést a beton járdára ültették.Nem hidegebb a parkett a fal mellett sem.Egy pár házat szigeteltek itt a telepen többek között a két szomszédom az utóbbi időben,de sehol nem ástak le a fal mellett.

    dudika10:Csemberlen kolléga itt lakik,ha igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Lipton

    őstag

    válasz Morris #59225 üzenetére

    Erre gondoltam, csak picit máshogyan írtuk le. A rajz tökéletes.

    Neked a sávalapod nem eléggé pontos és valamennyire "lóg kifele". Ami az "Alap" az már feltöltés + szerelőbeton.

    Itt lemész a ferde részig (zöld ferde vonal) a szigeteléssel és ennyi. Be kell faragni a lapot alul amennyire tudod. A járdaszint (vagy kulé, stb.) az valamennyire fölé fog emelkedni. A helyedben ezért már nem izgulnék annyira.

    Amennyiben egyszerűen megoldható talán-talán kiszednék még 20-30 centit a ferde részen és betennék oda is 5-8 centi zárt cellásat de nem vagyok benne biztos, hogy ez mennyire kifizetődő. A ferde rész mennyire sima, egyenletes, mennyire tudod letakarítani, hogy rá tudj ragasztani, stb.
    Nagy eséllyel nem ér ennyit az egész.

    Amit inkább még megcsinálnék, hogy ahol járda lesz, ott a betonozás előtt a ferde részre tennék mégis valamennyi szigetelést (mondjuk maximum 5 centit), hogy leválasszam a járdát a ház beton részétő, mert amúgy a járda szépen hűtené kifele az egész szerkezetet.

    Dörken lemezt javasolnék körbe mindenhova.

    A padlóban milyen szigetelés van?

    dantre hiába van a padlószínt magasabban, a beton vezeti a hőt elég rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák