Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Met #53901 üzenetére

    köszönöm Neked is és r.levente75-nek is a választ, sokat segítetek, lenne még infóm/kérdésem:

    először is a mennyiség:

    két kétszárnyú és két egyszárnyú ablak van, hasra ütve kb. 4-4,5 folyóméter szélesség. csak a tok van, a keret és a tábla műanyag, azt értelemszerűen nem kell csinálni.

    ahogy írtam, igaz nagyon igénytelen, tudom, de csak az alsó, párkány felőli oldalt tervezem megcsinálni, és a két függőleges oldal egy részét, amíg szükséges, és amíg lábról elérem. az időszükségletet ezzel kell számolni.

    csináltam fotókat a jelenlegi helyzetről, néhol elfordul a kép, elnézést, úgy kell nézni, hogy vagy az alját, vagy az oldalak alsó részét fotóztam. rosszabb, mint amire emlékeztem, de szerintem menthető.

    munkatartalom:

    @Met: tudnál mutatni megfelelő spaklit? mekkora legyen mire figyeljek? nem értek hozzá, nem akarok rosszat venni, és most kell megvennem mindent.

    mennyi ideig szárad ez a javítópaszta, honnan tudom hogy már jó, és lehet alapozni/festeni?

    csiszolópapírból milyen simaságút vegyek? csiszolófával tervezem, gépet nem tudom merjek-e használni, mert az ablaktáblák fent maradnak és tartok a rezonanciától. esetleg ha van használható feltét a "dremelhez" (nem tudom mi ennek a neve, tudod miről beszélek) ami segíthetne legalább részben azt megköszönném ha megmutatnád.

    látod a helyzetet, vannak elég árkosra száradt részek. úgy általában milyen sima felületet kell hogy kapjak csiszolással? tükörig kell csiszolni?

    alapozóból és festékből milyet vegyek? milyen száradási idővel kell számolni a rétegek között?

    @r.levente75: tőled is kérdezném a spaklit és a csiszolópapírt, valamint az egyéb anyagigényeket. semmiből nem tudom hogy mit kell venni, vedd úgy, hogy életemben nem láttam még kalapácsot sem, és minden eszközt és munkafolyamatot úgy kell elmagyarázni mint a hülyegyereknek. nem szeretnék hibázni :)

    lenolajból milyet vegyek és mit jelent a beejtés pontosan? milyen technikával kell bedolgozni? milyen száradási ideje van, mikor látom, hogy jó-e?

    mi a sorrend? először csiszolok, utána lenolaj, utána tapaszolás/javítás és utána alapozás és festés?

    milyen csiszolási simaságot kell elérjek?

    alapozóból és festékből milyet vegyek? kell-e valami segédanyag, hígító, bármi? ecsetből mennyit és milyet vegyek? két réteg alapozó és egy réteg zománc? milyen mennyiségeket kell venni az egyes anyagokból? a rétegek között kell csiszolni?

    rengeteg a kérdés, tudom, de szeretném ezt most normálisan megcsinálni, nem sok idő van rá. most ment el a család vidékre, ha a kisfiam otthon van, nem tudom csinálni, mert állandóan a lábamon lóg. ha kicsúszok, de már csak festés van hátra, csiszolni. porolni nem kell, az nem életveszélyes, a hétvégén be tudom hozni.

Új hozzászólás Aktív témák