Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    válasz Pötyi #38 üzenetére

    Bevallom, hogy mosolyogtam azon a részen, hogy 60-as ajtót találtál a 75-ös helyén :)

    Az tényleg névleges méreten szokták nevezni, és árulni is <néveleges méret: a peépítéshez szükséges méretek>.


    Jómagam magasépítési technikus lennék, szóval amiröl most itt, ebben a topikban szó van, az a szakmám. Dolgoztam már ''kőművesként'' is, szal tudom, hogy milyen a dolgok másik oldala is <és azt is tudom, hogy milyen mélyen van az ''kőmüvesmesterek'' szinvonala, és munka-etikája>

    Szóval, ha bárkinek bármilyen építéssel-felújjítással kapcsolatok kérdése van, keresswen meg bátran. Családi ház építésében gyakorlatilag bármiben tudok segíteni.

    üdv.: föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • mdk01

    addikt

    válasz Pötyi #38 üzenetére

    A te esetedbe nem feltétlen a szakikkal volt csak a probléma hanem nem lett minden normálisan megbeszélve.
    Mint szakmabeli a 75-ös ajtó az tényleg tokkal együtt(külméret) 75cm- nem pedig a belmérete 75cm.
    Ha te azt mondtad neki hogy te 75-ös ajtót szeretnél akkor a szaki egyből levágta, hogy jártas vagy a témába ezért felesleges neki szájbarágósan elmagyarázni hogy a 75 az nem belméret hanem külméret.
    Ezt valszeg én is így tettem volna.(bár biztos hogy csak nagyvonalakba írtad le a történteket úgy mint mindenki más és csak az egyik oldalt meghallgatva)

    A hajópadlós történetre is írnék vmit.
    Gondolom rendes tömörfa hajópadlóról beszélünk.
    Részben igazad van amit írtál hogy te hogy szeretted volna de az ha a szakmai oldalát nézzük nem feltétlen a helyes lerakási mód.
    Nem megyek bele a részletekbe mert ez nam az a topic meg hosszú lenne.
    A lényeg hogy megoldható amit mondasz de több és nehezebb munkával jár.
    Én is csináltam egyszer ismerősnek(de ha más kéri lehet nem csinálom meg)neki az egész lakást kellett hajópadlózni és úgy ahogy te mondtad egyik szóbáról a másikra haladva.
    Nehéz meló de ha kifizetik meglehet csinálni.
    A te esetedbe vagy az volt a gond hogy nem lett jól megbeszélve vagy madárnak néztek és azt gondolták ''szorjuk le gyorsan aztán húzzunk innen''...ez a mentalitás onnan is jöhetett hogy nem fizetted meg eléggé őket vagy mikor a pénz lett megbeszélve nem erről a lerakási módról volt szó.
    A részleteket senki nem tudja......

    Én is voltam ,megyek jópár beszerelésre és ezek a problémák amiket írtok/sz mindig előjönnek hogy a kuncsaft se tudja pontosan mit akar és ha tudja akkor azt nem tudja hogy lehet azt megcsinálni.
    Az ilyen probléma nem feltétlen csak a megrendelő vagy csak a szaki hibája.

Új hozzászólás Aktív témák