Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domedee

    senior tag

    Sziasztok!

    Az időbeliséggel kapcsolatban lenne kérdésem. Most költözünk majd új lakásba nyáron, amit a támogatás kihasználva szeretnék felújítani.
    Na most:
    1. lakásvétel, szerződés, foglaló dátuma: február
    2. második vételárrészlet + birtokba adás: május
    3. teljes vételár kifizetése + széljegyre kerül a tulajdon: július (ez erősen függ a mostani lakás eladásának befejezésétől, hogy onnan mikor kapom meg az utolsó vételár-részletet).

    A lakhelybejelentésnek van itt relevanciája?

    Nyáron már át/be kell költöznünk, nem tudok várni addig, amíg ki nem fizetem és csak akkor kezdeni a felújítást.

    Mikori számlákat tudok majd elszámolni az általam vett anyagokra?
    Mikor köthetem meg a szerződést munkára és mikori lehet a számla dátuma (anyag és/vagy munka)?
    Már a 2. után, vagy meg kell várnom a 3-at?

    Még nem vettem semmit, nem kötöttem szerződést. Viszont májusban el kell kezdenem, ha be akarom fejezni időben.

    Lesznek dolgok, amiket majd csak később fogok megcsináltatni (pl. szoba ajtók cseréje), viszont jó pár dolgot az elején kell megcsinálni (festés, elektromos hálózat bővítés, burkolás...).

    Bukhatom a támogatásból azokat, ahol a munkadíj/anyagköltség a birtokba adás utáni, de a tulajdonba kerülés előtti?

    Hiszen jogilag a birtokba-adás hozza az ingatlan hasznait és terheit is, még ha nincs is tulajdonon rajta:). Így ezt nem érezném relevánsnak, ha a támogatás igénylése már a tulajdonba kerülés után történik meg.

    A teljes felújítás vége az majd később lenne, az utolsó számla bőven a tulajdonba kerülés utáni lesz.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák