Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jovanny2

    őstag

    Talán itt volt téma a smart switch, és valaki megkért, hogy számoljak be róla. Témába vág, mert támogatható. :) Megérkeztek a wifis okos villanykapcsolóim, ma fel is szereltem az összeset. Az eredetileg rendeltet (OPUS Hangszer) lemondtam, mert 1 hónapja álltak a cuccai a "vámon", végül innen rendeltem, 2 munkanap alatt ideért. Nagyon jó minőségűek a kapcsolók, edzett üveg előlappal. A szereléshez csak minimális villanyszerelői affinitás kell. Egy okostermosztát miatt már használtam a Smart Life appot, ami együtt tud működni ezekkel a kapcsolókkal is. Teljesen problémamentes volt a beüzemelésük, az app azonnal felismerte mindet, be is aktiválta őket a cloudba, így már ki is tudtam próbálni a távoli elérést, gond nélkül kapcsolgattam a lámpákat a város túloldaláról. Lehet visszaszámlálós kikapcsolást és időzített ki-bekapcsolást is beállítani rájuk. Magát a kapcsolót és a gombokat külön is el lehet nevezni, csoportokba is lehetne rendezni őket. A háttérvilágítás lekapcsolható az appból, de alapból felkapcsolt állapotban kéken világítanak a gyűrűk, lekapcsolt állapotban pedig csak nagyon sejtelmesen világítanak, csak teljes sötétben látszik. Nekem csak fázis van a dobozokban, az 1 vezetékest vettem, adták hozzá a kondit, ezt a lámpavillogás miatt be kell kötni a lámpa oldalán a két vezeték közé. Gyerekjáték. Informatikus vagyok, nem állnak messze tölem az optimalizálható dolgok, de itt a kényelemre, a kész megoldásra, és a WIFI lehetőségre törekedtem. Egyébként működik más okosotthon vezérlő megoldásokkal is, de a WIFI nagyon adja magát. Úton az okos (+mérős) konnektorok. :)

    Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Új hozzászólás Aktív témák