Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LK

    addikt

    válasz LK #4423 üzenetére

    Most látom csak a tesztet, amit már linkelve volt, már nézem is :R

    "óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

  • King Unique

    titán

    válasz LK #4423 üzenetére

    Ez a merevlemez az adatlapja szerint 7 mm magas, tehát ennél figyelni kell a külső ház belsejében történő elhelyezésre, illetve rögzítésre. Az általad felsorolt külső házak közül inkább az ORICO egyes modelljeivel vannak itt a topikban tapasztalatok. Legutóbb pl. a 2518S3-as modellt vette egy fórumtag, amiről tesztet is készített. Esetében szintén 7 mm magas volt a merevlemez, aminek stabil belső elhelyezéséhez a külső háznál lévő csavaros rögzítési lehetőség pont előnyös volt. A 2599US3-V1 a gyártó weboldala alapján tool-free típus, illetve itt a topikban megfordult már olyan fórumtag, aki ilyet használt (példa). De akkor más volt a téma és nem kifejezetten a külső ház jellemzői. A Gembird EE2-U3S-2-ről szintén vannak a gyártó weboldalán információk, de itt a topikban nincsen vele különösebb tapasztalat. Az alábbi videó alapján viszont az látszik, hogy hasonló felépítésű, mint itt a topikban egy korábban tesztelt külső ház. Vagyis ennél is lényeges szempont lehet, hogy pl. van-e a hátsó zárófedélnél szivacs, máskülönben lötyögni fog a külső házban a merevlemez.

    A felsoroltak közül az ORICO 2518S3 külső ház esetedben is opció, illetve jó választás lehet. De, ha esetleg másmilyen kell, akkor a téma-összefoglalóban vannak beszámolók, tesztek, információk stb. más gyártók termékeiről is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz LK #4427 üzenetére

    A Gembird esetében az előző válaszban említettek alapján a csavarokkal a külső házhoz az elülső és a hátsó zárolófedeleket, illetve az előbbinél egyben a SATA-USB átalakító panelt lehet rögzíteni. Viszont magát a merevlemezt már nem, azt csak bele kell csúsztatni a külső házba és az elülső zárófedélnél a panelen lévő SATA fizikai csatlakozó tartja. Annál ezért lényeges, hogy hátul van-e szivacs, ami megtámasztja. Ellenben az említett ORICO külső háznál a csavarok kívülről nemcsak a külső házat fogják össze a belül lévő beépítőkerettel, hanem egyben magát a merevlemezt is fixen rögzítik. Ez a tesztből vett képen is egyébként látszik. Az pedig egyértelmű, hogy a merevlemez stabil belső rögzítése szempontjából ilyenkor nyilván az utóbbi megoldás az előnyösebb, pláne ha csak 7 mm magas a merevlemez, ellenben a külső ház alapvetően inkább a normál méretűekre (9,5 mm) van szabva.

    A külső házakban lévő chip típusa jó esetben megtalálható a gyártó weboldalán, illetve itteni és külső teszteknél is rendszerint kitérnek rá. Az ORICO 2518S3-nál a JMicron JMS578 chip jónak mondható és egyre gyakoribb más gyártók termékeinél is. A Gembird belsejében a gyártó weboldala alapján ASMedia ASM1153-as chip van. Alapvetően az sem rossz, de ha pont olyan, mint az előző válaszban linkelt tesztben, akkor azért nem is a legjobb. ASMedia fronton az ASM1153E a szerencsésebb, pláne PID: 55AA azonosítóval. Annál ugyanis a tesztben említett egyes funkciók biztosabb támogatása mellett szükség esetén a firmware frissítése is megoldható. Ellenben a sima ASM1153-nál nemcsak a BOT only adatátviteli mód stb. a gyakorta jellemző, hanem a PID: 1153-as azonosító is, ami miatt eleve nincsen lehetőség az ilyen külső házaknál a firmware frissítésére a téma-összefoglalóban részletezett módon.

    [ Szerkesztve ]

  • A-hole

    csendes tag

    válasz LK #4423 üzenetére

    Ha még érdekel valakit. Gembird EE2-U3S-2, nekem van ilyen. Asmedia 1153, firmware nem cserélhető, próbáltam. Kikapcsoláskor a HDD-t nem állítja le, ezért SSD-vel használom. Viszont meg vagyok vele elégedve, mivel eddig az eszközig, minden 2,5 colos külső ház csatlakozójával volt problémám, de ezzel sosem volt ilyen jellegű gond, sosem volt kontakthiba, vagy ilyesmi, és így ezzel járó váratlan le vagy felkapcsolódás, meg adatvesztés, stb., nem éppen kellemes anomáliák, szóval elképesztően masszív (egyéb csatlakozósakkal meg szívtam folyamatosan, viszont már van 2 db USB C csatlakozós cuccom, azokkal sem volt még soha gond). Azt nem tudom, van e benne szivacs, de se HDD, se SSD nem lötyög benne. Mondjuk elég puritán a megjelenése, de egy ilyen vackon aztán ugyan mindegy. :D

    All we have to decide is what to do with the time that is given us.

Új hozzászólás Aktív témák