Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #6026 üzenetére

    Picit lapozz vissza kérlek, ki kezdett el litániát tartani. Sok vagy, ezt nem mondták még? Annyit kell válszolni amennyit kérdeznek.

    "mivel mások számára általában érthető szokott lenni..." Mert nem teszik szóvá esetleg nem érdekli őket még nem jelenti, azt, h. igaz is. Ellenben olvastam már hozzám hasonló kritikus véleményt.

    "Attól, hogy időnként átnevezgeti a szabványait az USB-IF, majd azt utána javasolt és nem feltétlen minden esetben kötelező használati formaként írja elő..."
    Olyan rettentő sokszor nem nevezgette át szerintem. Am. nem érzed ebben a félmondatban is az ellentmondást? Most akkor ez előírás, vagy hasraütésszerűen bárki bármit, vagy lehet ilyet is olyat is mindenki a megtévesztő kedve szerint...? :)
    " nem minden gyártó használta..." Erről beszélek. Egy szabvány, amit mindenki úgy használ ahogy kedve tartja, ahogy üzletileg jobb neki.
    "2x1 megnevezés opcionális volt..." Köszi. Tehát teljesen mindegy h. 5 vagy 10 Gbit/s. Ugyanis semmi másból, csak ebből derül ki biztosan.

    " ahogyan a legújabb "USB 10 Gbps" megnevezést sem..." A nagyobb gyártók már odaírják. Még ha csak a számot is, de az már elég biztos támpont.

    "A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt A doboz sávszélessége / adatátviteli sebessége 1000 MB/s (1 GB/s) körül van, a USB 3.2 Gen 2 csatlakozó korlátai miatt""

    Most akkor 1000MB/s vagy 1GB/s?
    1000 MB/s az 8Gbit/s. Felénk legalábbis. Ez azóta van így amióta meghatározták, h. "1 byte 8 bit-ből" áll. Még a hiányzó 2Gbit/s is igen csak megmelengetné néhány internetező szívét. Ezt a példát azért írtam, h. legyen mibe kapaszkodnod ;)
    Hasonlóan nem stimmel visszafelé sem, hiszen 1GB/s csak 125 MB/s. Ez is elírás biztosan. Meg még ki tudja mi minden. Néha úgy érzem ez is csak egy google fordítós csincsung gyártó, nem tudom komolyan venni.

    A feszültségnél megint nem azon van a hangsúly, ahova teszed. A lényeg, 900mA nem elegendő arra, h. rendesen kihajtsa a lemezt. Ez azért van, mert egy kisebb teljesítményű olcsóbb elemet használnak, spórolnak néhány centet. Csak hosszas teszteléssel, hosszútávú használattal lehetne kideríteni, okoz-e bármiféle instabilitást az, h. nem a kellő áramerősséget/teljesítményt kapja meg a meghajtó.

    "Tehát miután az előző válaszban sikeresen meg lett cáfolva..." Az nem cáfolat. Így nem is lehet sikeres. Ha már van egy lemezed, akkor elgondolkozhatsz azon, h. veszel-e hozzá házat bár ha ki akarod hajtani maxra mintha a gépedben lenne, akkor elég zsebbenyúlós lesz, többe fog kerülni mint maga a meghajtó új ára. Vagy, "olcsót" veszel, és elfogadod a brutális sebességcsökkenést, vagy hagyod a fenébe és veszel egy pendrive-ot.

    Nah de mindegy is, nem folytatom. Idézgethetném minden második modatod, de nem akarom telefloodolni a topickot, elengedem a témát. Segítségeddel nem sikerült megtalálni álmaim külső házát, ezért most évekig nyugtalanul fogok forgolódni minden éjjel.
    Vagy nem.
    Köszöntem! :R

Új hozzászólás Aktív témák