Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsif12

    csendes tag

    Vettem két Orico 2.5-ös külső házat Crucial BX500, MX500 SSD meghajtókhoz, ugyanaz a chip van mindkét házban:
    ID 2109:0715 VIA Labs, Inc. VL817 SATA Adaptor
    VL817 supports any combination of SuperSpeed (5Gbps), High Speed (480Mbps), Full Speed (12Mbps), and Low Speed (1.5Mbps) devices,
    ennek fényében vicces, hogy mindkét dobozon szerepel 10Gbps felirat, piktogram (honlapon már nem). Mondjuk a bő 500MB/s elméleti írási sebességnek mindegy.
    Mindkettőt exFAT-ra formáztam (itthon Linux, iOS van, máshol esetleg Windowsra is csatlakoztatjuk).
    iPhone csak az USB elosztós trükkel látja (vagyis kell a kamera adapter, delej, és az SSD nem közvetlenül van az adapterbe dugva, hanem egy USB elosztón keresztül); lehet csak az én kínai adapterem miatt.
    2518C3
    Csomag részei:
    * jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
    * jelöletlen C-Type-->C-Type kábel
    * műszerész jellegű, olcsó T8-as csavarhúzó
    Masszív vastag alumínium ház, kitolható ABS keretbe kell a meghajtót tenni. A csavar a meghajtót fogja a külső burkolathoz; a Crucial BX500-as SSD-t nem tudtam becsavarozni, többszöri próbálkozásra (még próbáltam azt is, hogy nem teljesen becsavarva az egyik oldalt megpróbáltam nyomni a másik oldal felé) is csak egyik oldalon kapta el a csavar (kb. egy menetnyi hiányzik), MX500-ast stabilan sikerült becsavarozni.
    $ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"
      * Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
    6790 HUF volt.

    2169C3
    Csomag részei:
    * jelöletlen USB-A-->C-Type kábel
    * műszerész jellegű, olcsó PH1-es csavarhúzó
    Vékony fémháló, műanyag keretre szerelve. A csavar csak a házat fogja össze, műanyagba csavarodik, a meghajtót csak a csatlakozó rögzíti, meg a szivacs a seggénél.
    Ha úgy rakom le, hogy a kereten a szöveg rendesen van, akkor a hálón keresztül látható LED az asztal felé néz, de látszik a fénye így is.
    $ sudo hdparm -I /dev/sdb | grep -i "trim"  * Data Set Management TRIM supported (limit 8 blocks)
      * Deterministic read ZEROs after TRIM
    3690 HUF volt.

Új hozzászólás Aktív témák