Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9360

    aktív tag

    Üdv!

    Segítséget szeretnék kérni. Angliából feladtak egy csomagot nekem, amiben új Apple Airpods Pro van. Jó sokára most kaptam a postától egy "nemzetközi vámkezelendő küldeménye érkezett" levelet, amiben a vámkezeléshez információkat kérnek nyilatkozatok formájában. Ez nem boltból rendelt termék beszerzése általam, hanem valaki kint megvette és elküldte nekem.
    Na most, milyen költségekkel kell számolnom, ebben tudna valaki segíteni? A termék ÁFÁS értéke valahol 250 euró környéke, nem is tervezném ennél alacsonyabbnak megadni.

    Állítólag 5 napom van rá, persze nem tértis a levél, szóval azt sem tudom, hogy mikortól számolják.
    Ugyancsak kérdés, hogy ha nem válaszolok, akkor visszaküldik a feladónak. Ez biztos? Van ennek költsége? Mert ha a 250 eurós összegre (+ a szállítás költsége) még vám is jön (mennyi is?) + a 27% ÁFA, akkor inkább menjen vissza...
    Szerk: időközben olyat találtam, hogy UK és Eu között van egy szabadkereskedelmi megállapodás, ami szerint úgynevezett preferenciális származású áruk vonatkozásában eltörlik a vámot. Ez lehet többek között olyan áru, amit a UK-ben szereztek be (amazon.co.uk-n történt a beszerzés és UK címre volt a kiszállítás is). Nem tudom, hogy ez vonatkozik-e rá, illetve ha nincs vám, hogyan érinti az ÁFÁt...

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák