Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madn!ght

    addikt

    válasz vzozo #335 üzenetére

    Jó kis írás végig is olvastam. :R
    Erősen megcsapott engem is a külföldi munkavállalás szele, főleg úgy, hogy München külvárosában él négy unokatesóm is. Szállást átmenetileg tudnának adni, bár az csak rövid távon (mivel párommal költöznék) jöhet részemről számításba.

    10 év magyarországi munkaviszonyom van, amit közigazgatásban töltöttem. Igazgatásszervezői diplomám van, illetve angol középfokú nyelvvizsga. Angolul társalgási szint megy, németet 10 évig tanultam, de az utóbbi pár évben elég sokat felejtettem, hogy nem használtam. Sajnos arra jutottam, hogy állami szférában nem igazán van perspektíva, évek óta hitegetnek vezetői pozícióval, viszont csak a feladatok (és velük együtt a felelősség) gyarapszik, bérben nem látszik meg.

    Kicsit kiábrándító, hogy amennyi energiát fektettem abba, hogy minél jobb munkaerő legyek (túlóra a "vakok javára", még hétvégén is, napi munka mellett a közösségi melók /csapatépítők, bálok, 800+ fős sportnap, stb/) a 3 hónapja kiköltözött 8 osztállyal rendelkező árufeltöltő ismerős szinte 2x annyit keres...
    Mi pedig csak egy helyben toporgunk, lassan gyerekprojekt sem ártana, de ha kiesik a párom bére az enyém kevés három emberre...

    A legfontosabb meg a végére maradt, jó magyar szokás szerint azt a lovat ütik, amelyik húz. Na ez itt halmozottan igaz... Most 31 vagyok de nem tudom elképzelni, hogy ezzel a leterherltséggel megérem a 40-et. :U

    Elgondolkoztam rajta, hogy feladom ezt az "egzisztenciát(?!)", és akár két kezi munkát is vállalok a biztos megélés végett.

    Bocsánat, ha valakit untattam, de ez most kikívánkozott. :R

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Új hozzászólás Aktív témák