Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireman123

    őstag

    válasz NoX #502 üzenetére

    nem a bevétel után, hanem a jövedelem (haszon) után :) ....nem mindegy :DDD , ....már csak azt kellene kitalálni, hogyan tudod kimutatni, hogy mennyi volt a jövedelmed (ami az adóalapot képezi), .....mert ugye beutalsz fiatot a kriptó tőzsdére (akárhányszor, akár minden héten különböző összegeket), ezekből veszel különféle coinokat, ezeket átváltod mindenféle más coinba (akárhányszor oda-vissza), közben a kriptó egy részét átváltod fiatra és kiutalod, aztán megint utalsz be a fiatot többször is, amelyből megint veszel coinokat amit váltogatsz akányhányszor egymás között ....és így tovább, (persze tudom, hogy az számít amikor kriptórol fiatra váltasz, de az is követhetetlen lesz ha közben ki és beutalsz folyamatosan) ....szerintem nincs ember aki ezt le tudja követni/dokumentálni .....és még arról nem is beszéltünk, hogy milyen "papírral" tudod ezt dokumentálni, az megfelel-e a NAV-nak.
    És itt még nem beszéltünk a bányászásról, és ha annak az eredménye (mennyi az eredménye? ...beruházás költségével, áramdíjjal mi van?) hozzáadódik a hodlizott/kereskedett coinokhoz....igazából a bányászatnál a teljes bevétel adódik hozzá a többihez (erről nincs semmiféle papírod, ....főleg nincs fiat beutalásról papír, mert az ugye ezesetben nem történik) .....szóval lehet ezt csavarni a végtelenségig.

    Ha csak egyszer utalna be az ember és majd eladná a teljes mennyiséget akkor az egyszerű lenne, de ha folyamatosan megy a mozgás és még bányászás is van akkor ez a jelenlegi formában szerintem lehetetlen dolog, ......no majd ha eljutok addig, hogy fiatot vegyek ki, majd csak tisztul a kép (haha, nem fog tisztulni), ....de 25%-ot nem igen akarnék fizetni, ....esetleg 10%-ot max.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák