Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz Madwe #274 üzenetére

    Egyrészt azért feltűnő, ha rendszeresen adsz el fűnyírót - bányászatnál elég rendszeres a bevétel, s nav tuti ránéz a ledgeredre.

    És? A NAV egy hatóság, az alapján tesz/tehet dolgokat amit a jogi környezet lehetővé tesz neki. Dolgozik itthon 1 millió ember minimálbéren, mindeki tudja h. nem ennyit keresnek, a NAV-nál is, de amÍg jogi értelemben rendben találják a dolgokat, addig a rendszer magatehetetlen. Szóvak Kis Géza főtörzs, hiába sejti h. a CB kiutalás az biztos bányászatból származik, azzal még nem megy semmire.

    Senkit nem buzdÍtok semmire, csak azt mondom, h. ha valaki ismerkedik a rendszerrel és esetleg van havi 10-20k-ja ebből, akkor várjon 6 hónapot, és kivesz egy százast, akkor azért a NAV vélhetően nem töri rá az ajtót, ha meg igen akkor azt mondja, h. egy használt laptopot eladott a neten, és valami kacifántós módszerrel akartak neki fizetni.

    Másrészt ha így is lenne, s eladod a fűnyíród ethért, akkor is adóznod kell ha felmegy közben az eth ára a nyereség után - kivéve, ha rögtön eladod.

    Ennek a gyakorlatára azért kiváncsi lennék... Tudom, h. így van, de ez kb pont annyira életszerűtlen, másfelől meg tényleg visszanézika főkönyvben h. akkor én most mikor jutottam eth-ra mikor lett fiat-ostiva stb??? És ha nem az én nevem alatt történt... stb...

    Make things work

Új hozzászólás Aktív témák