Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Történt november végén egy apró koccanásom, egy harmadik fél miatt vészfékezett elöttem 3 kocsi, én meg már nem tudtam megállni. Lényegtelen, a hibás (?) fél elhajtott, én meg ottmaradtam betört lökössel, enyhén felgyürt mocitetövel. És még én voltam a hibás. Egy kis 20 éves miniVAN-nak mentem neki, valami pözsó, függöleges hátsó ajtóval, eltört neki a bal hátsó lámpája, meg kicsit behorpadt az ajtó a kilincsnél. Megadtam a számom, meg minden, ahogy illik (bár másnap aszonta, hogy mindenki felkészitette rá, hogy hüje számot adtam, és bottal ütheti a nyomom - hát nemtom jól tettem-e).
    A lényeg, hogy rendbetettem a volvót, 200ba fájt a bontott lökös, mocitetö, egy kis lakatolással, meg festő.

    Most jön a levél a KÖBÉtöl, hogy 92ezer ftot fizettek ki a másik félnek. Most tekintsünk el tőle, hogy mi a jóisten került ennyibe azon a szaron, hát nyilván lefestette az egészet, vagy tán vett még 2 ilyet ócskavasat.
    A lényeg, hogy _lehetőségem_van kifizetni ezt az összeget, és akkor eltekintenek a bónus-malus piszkálásától.
    Jelenleg B07-ben vagyok, igy 45 ezret fizetek / év.
    A kérdés az, hogy mennyivel fognak vissza sorolni, és megéri-e nekem kifizetni ezt a 100 rongyot? :U

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    Köszönöm a gyors reakciókat.
    15 perce vettem kézbe a levelet, és ma már jószokás szerint 15ig voltak csak nyitva. Holnap azért felhivom öket, bizti ami bizti.
    De eddig, ha jól veszem ki a szavaitokból, akkor 2:0 a benefizesd javára.

    Ahogy számolgatom, 2 kategória visszaesés az ugye 10% pluszt jelent elsö évben, 5% pluszt második évben. Valami 77 ezer ft volt az A00, ha jól emléxem, még tavaly, mikor még nem hoztam át a B06-omat a mondeoról.
    TEhát ez azt jelenti, hogy idén 7ezerrel többet fizetek (45+7), jövöre meg 3,5-el (45+3,5), és akkor megint visszaérek B07be. Ez igy 10ezer ft, nemkérdés, melyiket választom.
    A nagykérdés, hogy jól gondolkodunk-e ? :)

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz fastervótam #227 üzenetére

    Én úgy tudom, évente. hisz kb 7 éve vezetek :D
    Viszont mostmár csak azt nem értem, hogy müködik ez logikailag
    Ha szarrá török egy porsét, az ugyanúgy 2 kategória visszacsúszás, mintha megkoccantanék egy trabit? :F

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák