Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #113 üzenetére

    Szia!

    Énis megküzdöttem a szakáll problémával. Bár nem sűrű a pofaszőrőm (nem kékszakáll :) ), de ettől függetlenül a pengés borotválkozás után (pedig abból sem a 200 ft-osat használtam, hanem a 3 pengés Gilette Excel mittoménmit) 1 nappal vörös ragyás volt a nyakam.
    Ezért most karácsonykor bnőmtől kaptam egy ilyet : [link] Braun cruZer3
    Braun rezgőkéses, szakáll és pajesz formázóval, van hozzá ilyen állitható szakállhosszúság vágó, stb, nagyon tuti kis szerkezet. 1 éve ugyanis meghagyok egy kis körszakállat, illetve rövid bajúszt.
    Nagyon frankón leszedi az 1-2 napos pofaszőrt, és sima előtét cserével már igazitom is a körszakállam formára. (2 milisre vágom)
    Ugyanigy, ha a pajeszom, vagy a fülem körül már lenőtt a haj, de még a fodrász messze van, akkor kicsattintom az oldalvágóját, és 5 mp alatt formára hozom a fülem körül.

    Teljesen vizálló, borotválkozás után csak csap alá tartom, leveszem a szitát, kicsit beinditom, hogy a folyó vizben rezegje ki a szakálldarabokat, és már indulok is. Egy kis arcgél azt annyi.

    Egy hátránya van : 4-5 napos szakállal már nem bir el. Nem találnak bele a lyukakba a szőrszálak. De gondolom ez minden szitásnak a hátránya. Ilyenkor a pajeszvágóval (4 centi széles) végigszántom az arcom (kb fél perc), és utánna megyek rá a szitával.

    Körkésest még nem használtam soha, de hallottam, hogy kényelmesebb és kevésbé irritál. Várnék véleményeket róla!
    Ill ha a fenti braunnal kapcs bármi kérdés van, szivesen állok rendelkezésre :)

    szerk : csak beirtam már a nevét.

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #115 üzenetére

    Hát látod azt nemtom, hogy a szita mennyire lesz tartós. De mitől lyukadna ki? Annyira azért nem reszeli a kés...
    Mindegy, nem rábeszélni akartalak, csak meséltem, hogy nekem mi jött be. PErsze lehet, hogy van 100x jobb, csak én nem próbáltam.
    Havernak ilyen van : [link]
    Valami james bond edition. 82 e :Y
    Szvsz nincs különbség a kettő között, miután megborotválkoztunk.

    A 4 pengés borotvádról ugrott be : nem lehet, hogy épp ez a bajunk? Az enyém 3 pengés, a tied 4... olyan, mintha 4x húznád végig az arcodon. Ráadásul ugye a borotva tetején található ''gumis'' felület kifesziti a bört, aztán rátolod a 4 pengét, leszeletel néhány réteget az irhádból, tuti. És ugye mexokásból végighúzod 2-3x ugyanazon a területen... ez összesen 10-12 borotválást jelent (az 1 pengéssel értve).
    Holott lehet, hogy bőven elég lenne egy 1pengéssel 2x végighúznunk, és maradna bőr az arcunkon...

    Asszem ezek a piros kipattogzások amiatt vannak, hogy elvékonyodik a bőr védőrétege, egyrészt begyullad a pórusokba bejutó fertőzésektől, másrészt a szőrtüszök sem honorálják, hogy levágják a tetejüket... Szerintem.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #117 üzenetére

    3 tippem van:

    - a rezgéstől kicsit megdagadnak az archámsejtek, és ''benövik'' a szörvégeket. Nézd meg 1 óra múlva (igaz addigra a szakáll is nő)

    - a rezgősnél ha rányomod a szitát, a bőrödet hátranyomja, de a szőrök kiugranak, és a bőr alatt metszi el a penge. Mig a pengésnél nem tudod az arcbőröd beljebb nyomni, a bőrrel egyvonalban vágja el a szakállt.

    - a pengéssel felszántod az arcbőröd is, azért érzed érdesnek.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Integra

    titán

    válasz klepto #115 üzenetére

    én arra lennék kíváncsi hogy a pana szitája és kése mennyi idő után kopik el...
    mert a braunomnál 7 rugóba kerül a kés meg a szita, húzós bammeg..

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • BLiNk3r

    senior tag

    válasz klepto #121 üzenetére

    Nekem Remingtonom van ([link]), nagyon faja gép!
    Azelőtt volt két Philipsem is, mindkettő körkéses, de azok húztak is, gányul nyírtak, utáltam is őket rendesen.

    A Remington alaposan nyír, nem irritálja a bőrt, hamar megvan vele a borotválkozás.
    Már két éve használom problémamentesen, de tegnap észrevettem, hogy az egyik faken szita kilyukadt :/

    Szóval most mehetek keresgélni Remington szitát, remélem nem túl húzós az ára...nameg azt is hogy lehet helyben kapni...

  • BLiNk3r

    senior tag

    válasz klepto #127 üzenetére

    Az oké, hogy titán bevonatú, de szerintem az is kilyukad egy idő után.
    Ahogy írtam - én is 2 éve nyúzom már, heti 2-3x borotválkozok, szóval még így is jól bírta.

    A Remington előtt volt két Philishave, körkésesek voltak, de nekem nagyon nem jöttek be, utáltam őket. Húzzák a szőrt, pár ezerszer át kell menni velük a gyepen, hogy nagyjából oké legyen a végeredmény...nekem akkor kész stressz volt borotválkozni. Inkább választottam a manuál megoldást.

    Most meg itt van a Remington...kész élmény betolni alá az arcom :D /ez még reklámszövegnek is elmegy.../

  • amargo

    addikt

    válasz klepto #115 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy Panasonic és egy Braunom.. pontos modellt nem tudok adni, de egyik sem eldobható kategória (>20e). Bár lehet csak nekem nem alsókategória ez.. amikor 60-70e ért is lehet venni már.

    A Braunt tavaly vettem a Panát, már 6éve.
    Tapasztalatom, ha szántam volna rá egy kis időt és ténylegesen megnézem, hogy mi volt az akkori neve a borotvámnak, akkor tuti nem veszek Braunt. Sajnos Braunra emlékeztem így lett az is.. de nekem nem jön be.. a pajeszvágója jóval jobb ez tény.. de egy ~6éve modellel szemben nem nehéz. Viszont a Pana rezgőkése még a mai napig is jóval jobb! 1x volt benne cserélve kés.. ha jól emlékszem, de azóta is jó. Nekem sokkal kényelmesebb a Pana jobban befér a bajuszvágáshoz. Kényelmesebb, a Panánál néha érzem, hogy tép.
    Elég erős a szőröm.. ezért naponta kell borotválkoznom van, hogy nem teszem 4-5napig se, ilyenkor a Braun pajesz vágója birkózik meg csak velem. De igazából.. Braunt soha többet! Persze ez csak az én egyéni arcom.. érzékenységem miatt van.

    Én csak azt tudom, hogy Panát veszek legközelebb. Pengések nálam szóba sem jöhetnek.. kikészítik az arcomat.. ilyen béna érzékeny jutott nekem.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • WN31RD

    addikt

    válasz klepto #131 üzenetére

    ''A Pana bár jól hangzik, de mégis csak egy tv gyártó, de pakliban van.''
    Szerintem ez ne legyen probléma. :)
    Nekem egy vízálló 13000 rpm-es Panasonicom van, és - bár nem mondhatom, hogy különösebben értek a témához - nagyon meg vagyok vele elégedve minden szempontból. Kevésbé nyúzza a bőrömet, mint a többi, amelyeket eddig próbáltam, igen kényelmes, hogy egyszerűen mosható, és elég masszív darabnak tűnik, bízom benne, hogy sokáig használható marad.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • amargo

    addikt

    válasz klepto #131 üzenetére

    AÍ Te döntésed én csak a véleményemet írtam le.

    Azért Panára erős a TV gyártót sózni, mikor ott a híres lumix digi gépei :)
    Bár itt most borotváról volt szó tudom. Mint írtam nekem jobban bejött, kényelmesebb, tisztább, könnyen kezelhető.. csak már öreg volt és viszonylag hamar merült.. meg a pajeszvágója elkezdet tépni, meg harapni.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • Integra

    titán

    válasz klepto #126 üzenetére

    elmentem a panasonic centerbe megkérdezni az áraikat, szintén kés és szita ügyben.
    panasonicos csóka kérdi, milyen borotvám van
    mondom braun flex integral
    mondja, hogy ha jót akarok akkor maradjak annál.
    na ennyit a panasonicról. amúgy tényleg vicc élőben kézben fogva és a kés és a szita szintén aranyárban mérve itt is.
    marad a braun, max veszek egy újabbat, mert úgy tűnik az újabbakhoz olcsóbb a kés meg a szita is. filipsz nálam nem játszik, csak tépi a szakállam meg a bőröm.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Aktív témák