Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #113 üzenetére

    Szia!

    Énis megküzdöttem a szakáll problémával. Bár nem sűrű a pofaszőrőm (nem kékszakáll :) ), de ettől függetlenül a pengés borotválkozás után (pedig abból sem a 200 ft-osat használtam, hanem a 3 pengés Gilette Excel mittoménmit) 1 nappal vörös ragyás volt a nyakam.
    Ezért most karácsonykor bnőmtől kaptam egy ilyet : [link] Braun cruZer3
    Braun rezgőkéses, szakáll és pajesz formázóval, van hozzá ilyen állitható szakállhosszúság vágó, stb, nagyon tuti kis szerkezet. 1 éve ugyanis meghagyok egy kis körszakállat, illetve rövid bajúszt.
    Nagyon frankón leszedi az 1-2 napos pofaszőrt, és sima előtét cserével már igazitom is a körszakállam formára. (2 milisre vágom)
    Ugyanigy, ha a pajeszom, vagy a fülem körül már lenőtt a haj, de még a fodrász messze van, akkor kicsattintom az oldalvágóját, és 5 mp alatt formára hozom a fülem körül.

    Teljesen vizálló, borotválkozás után csak csap alá tartom, leveszem a szitát, kicsit beinditom, hogy a folyó vizben rezegje ki a szakálldarabokat, és már indulok is. Egy kis arcgél azt annyi.

    Egy hátránya van : 4-5 napos szakállal már nem bir el. Nem találnak bele a lyukakba a szőrszálak. De gondolom ez minden szitásnak a hátránya. Ilyenkor a pajeszvágóval (4 centi széles) végigszántom az arcom (kb fél perc), és utánna megyek rá a szitával.

    Körkésest még nem használtam soha, de hallottam, hogy kényelmesebb és kevésbé irritál. Várnék véleményeket róla!
    Ill ha a fenti braunnal kapcs bármi kérdés van, szivesen állok rendelkezésre :)

    szerk : csak beirtam már a nevét.

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #115 üzenetére

    Hát látod azt nemtom, hogy a szita mennyire lesz tartós. De mitől lyukadna ki? Annyira azért nem reszeli a kés...
    Mindegy, nem rábeszélni akartalak, csak meséltem, hogy nekem mi jött be. PErsze lehet, hogy van 100x jobb, csak én nem próbáltam.
    Havernak ilyen van : [link]
    Valami james bond edition. 82 e :Y
    Szvsz nincs különbség a kettő között, miután megborotválkoztunk.

    A 4 pengés borotvádról ugrott be : nem lehet, hogy épp ez a bajunk? Az enyém 3 pengés, a tied 4... olyan, mintha 4x húznád végig az arcodon. Ráadásul ugye a borotva tetején található ''gumis'' felület kifesziti a bört, aztán rátolod a 4 pengét, leszeletel néhány réteget az irhádból, tuti. És ugye mexokásból végighúzod 2-3x ugyanazon a területen... ez összesen 10-12 borotválást jelent (az 1 pengéssel értve).
    Holott lehet, hogy bőven elég lenne egy 1pengéssel 2x végighúznunk, és maradna bőr az arcunkon...

    Asszem ezek a piros kipattogzások amiatt vannak, hogy elvékonyodik a bőr védőrétege, egyrészt begyullad a pórusokba bejutó fertőzésektől, másrészt a szőrtüszök sem honorálják, hogy levágják a tetejüket... Szerintem.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz klepto #117 üzenetére

    3 tippem van:

    - a rezgéstől kicsit megdagadnak az archámsejtek, és ''benövik'' a szörvégeket. Nézd meg 1 óra múlva (igaz addigra a szakáll is nő)

    - a rezgősnél ha rányomod a szitát, a bőrödet hátranyomja, de a szőrök kiugranak, és a bőr alatt metszi el a penge. Mig a pengésnél nem tudod az arcbőröd beljebb nyomni, a bőrrel egyvonalban vágja el a szakállt.

    - a pengéssel felszántod az arcbőröd is, azért érzed érdesnek.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Integra #122 üzenetére

    Azt irják, hogy 18 havonta cserélj kést meg szitát.
    Reményeim szerint addig akkor ki is birja, főleg hogy hetente 2x razirozok :)

    Node ha csak fele annyi ideig, háromnegyed évente 7 rongy nem a világ. Sztem.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Aktív témák