Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    krx21:

    Elmagyarázom, már látom nem akarod érteni. Konzolt az egyéb kényelmi funkciói miatt a következőkért veszel:
    -Hosszabb futási idő, jellemzően 5-6 év. (Prev gen kivétel volt, de volt/van is bennük erő.) Az user nem szeretne 2 évente videókártyát cserélgetni egy pc- ben, ezért konzolt vásárol, hogy a hardvercserére ne legyen, ahogy mondtam egy 5-6 évig gondja. (Azt hiszem, ez egy reális idő.) Ugyanakkor elfogadja az ezzel járó kompromisszumokat, ugyanis: a konzol nem az ultramagas grafikai beállításokról, folyamatos 60 FPS -ekről, hatalmas felbontásokról szól. SOHA nem szólt erről, sem PS1, sem PS2, sem PS3 idejében.
    -Tehát a fent említett dolgok értelmében megveszi az user a konzolt, mondjuk nem day one, mert várni akar vele, a tapasztalatokra, a játékok mennyiségére és minőségére (utóbbi nem egyenlő a konzol felszereltségével minden esetben) stb. Szóval a user mondjuk megveszi a - szóban forgó - PS4 -et, mondjuk két évvel a megjelenése után, így nagyjából 3-4 évig még nincsen gondja, és élvezheti a generáció jobbnál jobb címeit. (Itt enyhe irónia van.) Hazamegy új szerzeményével, vett mondjuk hozzá egy játékot, meg PS+ -t, mert most már ahhoz is fizetni kell hogy online játssz, elköltött így 150K -t, de megérte, hisz új konzolja még jó darabig aktuális lesz. Gép elindul, játszik. Boldog és elégedett. Lehet, hogy a cím amivel játszik nem éppen fut 60 FPS -el, talán nem is Full HD, de a játék története egyszerűen fenomenális, a gameplay nagyszerű, minden passzol ami egy jó játékhoz kell, ennek fényében meg a kutyát se érdekli, hogy technikailag nem csúcs, nem is arra való a konzol, meg ennyi pénzért amúgy is megérte.

    Na de. Nemsokára elkezdenek pletykálgatni. "Nem elég a jelenlegi gép, erősebb verzió jön!" Majd egy évre rá, hogy megvette konzolját, megjelentetik az új, erősebb verziót, a HARDCORE gépet, ami aztán sokkal jobb, mint az alapgép, és csak akkor vagy jampi meg HARDCORE gamer, ha neked is erősebb verziód van, ráadásul alig több pénzért, mint amennyiért ő az alapgépét vette. Hozzá tesszük még azt is, hogy a user nem 200-300K -s fizetésből él, van még millió kiadása, de talán nem is lényeg ez ennyire.
    A baj az, hogy ő amennyit adott a gépéért, elvárta volna, hogy a konzol addig fusson, ameddig egy konzolnak kell, hogy fusson, ráncfelvarrott hardkór gép nélkül. Hogy 5-6 évig nyugodtan játszon. Mert nem mondta neki a kedves Sanyi, hogy 3 év múlva jön az erősebb gép, gondold meg a vásárlást.

    És ez itt a baj. Lehet hogy te megteheted, hogy úgy cserélgesd a dolgaidat mint én az alsógatyámat, de vannak akik nem, illetve vannak, akik igen, de nem akarják, mert nem azért vettek konzolt, hogy 3 év múlva menjen a kukába. (Ja, tudjuk hogy az alapgép nem fog a kukába menni... Sony megígérte. Betartják a szavukat.)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Madwe #232 üzenetére

    És te el is hiszed ezt a Sony -nak? :U Mesének jó.

    A gondot meg majd hamarosan meglátod az alapgépen futó játékoknál, 1-2 éven belül.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Madwe #234 üzenetére

    Láttunk már érdekes dolgokat. Sony -t meg az üzlet és a pénz érdekli, ilyennek meg nem hiszek, pláne egy ilyen lépés után.

    A többit majd... meglátjuk. :)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz oriic #240 üzenetére

    Szóval még fizetni is kell a HARDKÓR -rá tévő peccccssssért..
    Gratula Sony. :) Remélem az alapjáték árának a felét kérik el majd érte. :D

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Def26 #246 üzenetére

    Már a DLC intézménye is rossz (van kivétel persze, és olyan DLC, ami megéri az árát), a mikrotranzakcióról nem is beszélve, és akkor még pénzt kérnek a - most random elnevezem - magasabb felbontás/textúra pakkért is? :U Azért ez így tényleg sok. Még ha az új megjelenő címek max. 15K -ba kerülnének, elnézném, de így. Akkor ha alapul veszek egy CoD -ot vagy BF -et: alapjáték megjelenéskor 20K, plusz Season Pass 15K + PS4 Pro pakk, ami talán megáll max. 5K -nál. Az kemény 40 rugó. Persze a fejlesztőkön múlik, ha jól olvastam, de pl. az EA -t Activison -t ismerve... pedig azért a maximális egyet nem értésem ellenére jövő nyáron beruháztam volna egy Pro -ra, mert rákényszerítenek de így hogy a Pro pakkért is fizessek (ha kell)...

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Def26 #252 üzenetére

    Puffogok hát... nem azért, mert ellene vagyok a fejlődésnek, vagy mert irigy vagyok... dehogy.
    Csak ez amit művelnek ebben a konzolgenerációban, az nem éppen "This is for the players." hanem "This is for the money."

    Sok hasonlatot fel lehet hozni, de ettől még ha megveszek egy gépet xy pénzért, akkor majdnemhogy ezért a pénzért pár hónapra rá nehogy már egy erősebb verzióval köpjenek le, "nesze, itt az erősebb gép, b..zd meg az alapgéped".

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz keIdor #254 üzenetére

    Én követtem, olvastam, (rendszeresen olvasok itt is, máshol is), megmondom őszintén szurkoltam is a "Neo" ellen, hogy azért ne vigyék túlzásba az upgrade -t, de mivel novemberben két cím is lesz, amit day one akarok játszani, és feltételeztem, hogy (mint itt sokan) hogy idén nem jön az új gép. Erre novemberben kiadják. 100K -t adtam a gépért, (+50K a játék, plus, egyéb), 140K környékért meg már adják is a Pro -t. Hát menjenek a büdös k...a ... oda. :((( Persze nyilván erre is van megoldás, adjam el a gépet, talán 70K -ért elmegy (30K-t bukok és még nincs egy hónapos a gép), csak nekem jelen helyzetben nincs 70K plusszom egy új gépre, jövő nyárig nem is lesz, addigra meg már talán 70K-t sem ér a gépem. Azért fizettem ki 100K -t a nyüves gépért, hogy az elkövetkezendő 2-3 évben ne legyen gondom a váltásra. Erre a vételt követő alig 1 hónapban bejelentik a szirszar Pro gépüket, ami a "jaj nincs meg az ezernyolcvanpé hatvanefpées" siránkozás eredménye. És akkor jön a válasz hogy a "az alapgép is gondozva lesz, egyenlőség lesz, senki nem lesz hátrányban". De, már most hátrányban vagyok a Pro vásárlókkal szemben, mert alig kevesebb pénzért ők rövid időn belül jobb gépet kapnak, mint én kaptam most. És úgy gondolom, joggal vagyok felháborodva, meg puffogok. Legalább adna ez a tetű Sony valamiféle csereprogram kedvezményt azoknak, akik mondjuk az elmúlt pár hónapban vették a gépüket, és tudják is igazolni, és akkor kárpótolnának azért mert kvázi átvertek.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Madwe #256 üzenetére

    "Minden tech cikkre igaz."

    Ja, csak amíg egy okostelefontól "természetes" (elég szomorú...) hogy évente jön ki a jobb, erősebb széria, addig a konzoltól ELVÁRÁS hogy kibírjon 5 évet legalább anélkül, hogy bármiféle "pro, neo, kutyafarka" gépet kiadjanak.

    "Tudva lévő volt mikor jön a bejelentés már jó ideje..."

    Nem volt tudva lévő. Találgatások voltak, ami vagy bejött, vagy nem. Sony húzta halasztotta a dolgot, mikor már az E3 -on megtehették volna a bejelentést, és a megjelenés dátumát. Plusz, nem a bejelentés ideje volt a lényeg, hanem az, hogy mikor jön a konzol.

    40K pluszom lett volna a Pro -ra, igen, de mivel minden konzolra és játékra szánt pénzemet elköltöttem, ezért nincs egy vasam se Pro -ra. Pontosabban van, de azt két játék el fogja vinni novemberben, vagy választhatok: nem veszek játékot, csak az új gépet. Csak ha nincs mivel játszani rajta, az úgy elég gáz.

    Ha márciusban jön, akkor se lenne nagyon sokkal jobb, de egy kissé igen, mert nem érzem azt hogy most vettem a gépet, és már jön is a jobb gép. Lett volna közte egy kis idő.

    Nem magamat kell okolnom ezért a bullshit üzletpolitikáért, hanem a pénzorientált Sony -t ("This is for the players", ugye?) meg az olyanokat, akiknek az elégedetlensége miatt született meg az új konzol. Tudatosítani kellene már, hogy a konzol nem az ultra beállitások/folyamatos 60 FPS meglétéről szól. Akinek ilyen kívánsága van, menjen PC -re. Az érdekes mód miért nem zavar senkit, hogy a jelen generáción alig jelent meg olyan alkotás, amire azt lehet mondani, hogy "igen, ez egy jó játék"? De nem baj, majd jön csilivili köntösben Pro -ra a játék, csak attól még hogy szép, ugyan úgyszar marad. Ahogy az embernél is: hiába veszel fel szép ruhát, vagy vagy jóképű - ha szar ember vagy, ugyanúgy szar maradsz, tehetsz kívülről bármit. (nem utaltam itt senkire)

    Ha a Sony olyan balfasz volt, hogy "elcseszte" a jelen gen -t, akkor meg álljon ki, és vallja be, nem ilyen Pro szirszarral még pénzt kérjen a saját hülyeségért. (Ja, tudjuk, this is for the money.)

    k19c66:

    Azért kicsit vegyél vissza, és hagyd a személyeskedést. Én sem teszem.

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    Jó, nekem erre se időm, se energiám hogy egyáltalán magyarázkodnom kell hogy ez miért parasztság a Sony részéről, szóval én ezt a témát itt is most be is fejeztem.

    További jó játékot!

    (Mr. k19c66 neked meg másodjára mondom, hogy a személyeskedést mással folytasd, ne velem.)

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Oppenheimer #289 üzenetére

    Ömm... Én pontot tettem a vita végére, így nem kívántam folytatni a témával kapcsolatos beszélgetést. Persze lehet nekem szánt véleményed, csak egy befejezett témánál inkább hagyni kéne... Én legalábbis így tennék.

    Ha már reagáltál, íme egy rövid válasz, aztán én hagynám is a dolgot. :)
    Szóval: sehol nem volt leírva, hogy mikor mutatják be, illetve hogy mikor jelenik meg a konzol. A pletykák azt erösitették, hogy jövőre jelenik meg, én meg mivel számos idei játékról nem akartam lemaradni, így vásároltam. A Sony részéről korrektebb lett volna legalább annyi, hogy adnak egy fix dátumot előre, mikor jön a gép, és akkor utána meg bemutatták volna valamikor. Nem voltak kiszivárogott tények, nem tudom hol álmodtad. :U A Sony az Pro létezésén kívül semmit sem erősíttett meg, ami meg valami nincs megerősítve, az nem tény, tehát pletyka. Pletyi. Szóbeszéd. Mese.

    +nem csak a megjelenés dátumáról van szó, hanem magáról erről az erősebb konzol intézményről. Egy bullshit az egész, és a konzolozásnak nem erről kell szólnia.

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Lackooo84 #312 üzenetére

    Olyan bátran használjátok ezt a betonstabil fps kifejezést... Nyilván jobban tartja majd esetenként mint az alapgép (ami szintén tarthatná, csak hát... lustaság optimalizálni) de a Pro is ahogy avul el, és fejlődik a graf, úgy lesz gyengébb az fps is (csökken majd 30 -ra, ami akár droppolhat is a szebb graf miatt). Szóval ez a kiváltság egy darabig tart majd.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Lackooo84 #316 üzenetére

    Új programokra gondoltam, idővel ez a hardver is elavul, és pápá betonstabil fps. Azért mondtam, hogy ez egy darabig lesz csak ilyen.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Oppenheimer #319 üzenetére

    Most mondta Idave hogy ha nem nyúl hozzá a fejlesztő, akkor PS4 MÓD van, ugyanúgy megy mint az alapgépen az összes droppal együtt. Ahhoz hogy a többlet erő érvényesüljön, patch kell.

    Lackooo84: de most mondom hogy ahogy fejlődik a grafika, úgy a Pro hardvere is kevesebb lesz, és majd a fejlesztők döntenek arról, hogy mit tudnak kihozni a gépből egy adott játéknál.

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Lackooo84 #325 üzenetére

    Elképzelhető, ez majd elválik ha megjelenik az új gép, viszont 4-5 fps az semmit sem ér ha az adott játék leesik mondjuk 20 fps -re is. Egyenlőre annyit tudunk hogy patch nélkül PS4 mód van, arról nincs infó, hogy jobb lesz alapból is, meglátjuk.

    Idave: Értelek. :) Sok itt még a kérdéses dolog.

    Más: főleg attól kérdezem aki ért azért a hardverekhez. Olyat nem tud csinálni a Sony az alapgéppel, hogy valami rendszerfrissités formájában csavarnak picit a GPU és CPU órajelen? Úgy mint pl. én a PC -men. Ez lehetséges lenne?

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz Lackooo84 #341 üzenetére

    Köszi a választ mindkettőtöknek, igazából arra gondoltam, hogy így egy stabil 30 -at ki lehetne hozni a játékokból, egy még a hardver számára egészséges húzással.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz oriic #408 üzenetére

    Ebben a formájában ocsmány, karcsúsodva meg DS4 v3.

    Én azt szerteném hogy ha lenne egy advanced kontrollerük is, komolyabban FPS multit játszani akaró játékosoknak. (*mutogatok magam felé*)

    [ Szerkesztve ]

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

  • KaitouP

    veterán

    válasz hombre[EU] #462 üzenetére

    Én 140-150K HUF elképzelhető fogyasztó árként nem várnék azért csodákat.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák