Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Miklós315 #1023 üzenetére

    Nagyon szép kifejtés, és így, hogy volt is időm rendesen végigolvasni, teljesen igazad van. Nyilván amit én írtam röviden, az a teljesen idealizált képre épült, de írtam is, hogy ezt nem lehetséges megoldani, te pedig kifejtetted, hogy miért nem.
    Bár az iskolák témakörében, hogy mit és hogyan oktassanak, azzal nem értek egyet. Továbbra is azt mondom, hogy vallásnak semmi helye az oktatási rendszerben, mint ahogy a szexuális nevelésnek/érzékenyítésnek sem. Utóbbira nekünk is elég volt a biológiaóra. Nem tudom, hogy mi változott az óta, mióta befejeztem az általános iskolát (30 éve), de az én korosztályomnak nem volt ezzel semmi problémája. Mondjuk lehet, hogy nekünk még azt és úgy tanítottak, ahogy kellett, a tanáraink, a szüleink is olyanok voltak, akik egy megfelelő erkölcsi/érzelmi hátteret, támaszt adtak. Lehet, hogy a mai gyerekek ezt nem kapják meg, sem az iskolákban, sem a szüleiktől, ezt nem tudhatom.
    A vallás, ha már a mélyére ásunk a dolgoknak, igazából az is üzlet, csak máshogy. Persze, alapvető emberi jog a szabad vallásgyakorlás, ezzel nincs is semmi baj, csak ahogy a valláshoz kapcsolódó, arra épülő egyházak ezt megvalósítják, az eléggé gyomorforgató. Ha rajtam múlna, semmilyen egyház nem létezhetne. Vallás igen, ne keverjük a kettőt, mert nem ugyanaz. Mert mi is a vallás igazából? Az emberek múlandóságtól való félelmén alapuló hazugságbiznisz, amiben az egyház az ernyőszervezet, amelyik megnyugtatja a kis lelkedet, hogy a halál után is minden rendben lesz, közben meg tartja a markát. Ha eleget fizetsz, üdvözülni fogsz. Bullshit. Lehet mondani, hogy van közösségépítő ereje, de ez akkor is, végső soron, nekik óriási üzlet. Láttál már szegény papot? Nincs ilyen. (A nálunk dolgozó pap is bazinagy városi terepjáróval jár, pedig csak egy kis faluról van szó, ~1000 fővel.) Az elismert egyházak kapják a támogatást a kormányoktól, meg a nép is tejel nekik rendesen, mert megkövetelik tőlük. El sem kaparnak a földbe, ha nem vagy hajlandó fizetni (illetve azok, akik elhunyt szeretteik földi maradványait szeretnék végső nyugalomra helyezni (milyen szép és kifejező szókapcsolat amúgy) mert az elhunytnak akkor már édes mindegy). Nyilván van lehetőség nem egyházi temetésre is, de a helyért akkor is fizetni kell a temetőben is.
    Persze ez mellett mindenki, aki akar, hihet különböző nézetekben, mindegy, hogy hindi, muszlim, zsidó vagy keresztény, teljesen mindegy, a vallást (mindegyiket) maga az egyház mérgezi meg. Így értettem azt, hogy ez magánügy, az én jogom eldönteni, hogy ezt akarom e, vagy nem (illetve melyiket akarom), és egy szervezetnek semmi köze hozzá, majd én gyakorlom, a magam módján. Sőt! Mivel szabad a vallás, szabad a tudat (talán az egyetlen, ami még szabad), alkothatok magamnak is egy saját, egyéni felfogású vallásszerű valamit, amiben én hiszek, és senkinek semmi köze hozzá.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák