Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    őstag

    válasz pycur #25293 üzenetére

    Ahh, azt hittem Kodi alól próbálod, hisz Kodi kieg. topikban vagyunk. Kodinak jó a 2.7-re írt kód (ezt írtam fentebb), de a 3-as Python, ami most a legfrissebb, már nem rendelkezik az urllib2 könyvtárral.

    Szóval Win+R (Futtatás), majd beírod: cmd.exe; Nyomsz egy entert. Feljön a terminál. Ide jobb klikkel illeszd be:

    pip install requests

    Ez telepíti a requests modult, ha minden igaz. Egyszer kell csak futtatni.

    Aztán csinálj egy extract_url.py fájlt bárhova, legyen ez a tartalma:

    # -*- coding: utf-8 -*-

    from re import findall
    import requests

    req = requests.get("https://player.mediaklikk.hu/playernew/player.php?video=mtv2live", headers={"User-Agent": "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/74.0.3729.169 Safari/537.36"})
    url = findall(r'"file": "([^"]+)",', req.text)[0].replace("\/", "/")[2:]
    print(url)

    Ha a C:\Users\pycur\Desktop\extract_url.py lett a teljes útvonala (mindegy mi, csak akkor hivatkozz rá más elérési úttal), akkor a python C:\Users\pycur\Desktop\extract_url.py parancs futtatja Neked és ki is írja a linket.

    Amibe Te vagy, a három > jelzi, az a Python interaktív módja. Sorról sorra tudsz megadni egy kódot, így tesztelve élőben, hogy mi történik. Hasznos, de perzisztens, automatizált, illetve komplex dolgokhoz már py fájlba kell rakni a kódot. Pl a fenti kód megy interaktívan is:

    >>> from re import findall
    >>> import requests
    >>> req = requests.get("https://player.mediaklikk.hu/playernew/player.php?video=mtv2live", headers={"User-Agent": "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/74.0.3729.169 Safari/537.36"})
    >>> url = findall(r'"file": "([^"]+)",', req.text)[0].replace("\/", "/")[2:]
    >>> print(url)
    c123-node12-cdn.connectmedia.hu/1001/c5653fdz4334453453rrre546fgd5643455/index.m3u8?v=5i
    >>> exit()

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák