Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drakonisz

    csendes tag

    No én most vettem egy PNA-t, és mivel sehol semmilyen információt nem találtam róla gondoltam beírom a tapasztalataimat.

    Ez az első saját eltévedésgátlóm, így saját tapasztalatokkal nem igazán rendelkeztem.

    Nekem az igényeim voltak:
    Működjön, találjon jelet viszonylag gyorsan, Ladában is (Acél kaszni jól árnyékol), játszon le zenét.

    15e-ért (14990, de ne szőrszálhasogassunk) szereztem be egy Klark Freebind 43.3-ast TACSKÓ-ban (Gyorsan kellett munkához, pénzem se sok volt, így gyors döntés legolcsóbbat vásárlás menet volt)

    Örültem hogy még ehhez a gagyi valamihez is 2 év alap gari, meg 1 év kijelző és akku garit adnak. Lehet hogy ez szokásos GPS-eknél, de én számítógépes körökben mozogtam, ahol a 2 év gari csak a nagy gyártók ajándéka, a kisebbek 1-et adnak.

    Adatai:
    400Mhz processzor, (Huhh de féltem én ettől, hogy kevés lesz)
    64 mega ram (Szintén kevésnek hangzott),
    2 giga belső memória,
    micro SDHC támogatás,
    WinCe 5.0
    3.5-es jag
    4"-os kijelző
    mini USB töltés és adatkábel

    Amikor először elindítottam lengyelül szólt hozzám, a saját programja is valami lengyel gyártmány only lengyelország térképpel.

    Ikonok alapján kisakkoztam hol lehet a magyar nyelvet bekapcsolni (vagy ha az nincs angol, folyamatosan beszélek angolul, gondoltam csak elboldogulok). Szerencsésen megtaláltam pár perec alatt a magyart. Mivel még volt két órám hazamenetel előtt, amikor várakoznom kellett, lapos nálam volt, aksi tele, Wifit meg lophattam a Mátészalkai rutinpályáról. No másfél óra alatt nem jutottam el odáig hogy pár számnyi zenét rápakoljak. Egyszerűen letöltöttem a programot ami win7-hez kell és megkaptam a file másolás lehetőségét, de hiába másoltam bármit nem akart vele semmit se kezdeni. Sebaj gondoltam, majd otthon. Elindítottam a GPS softvert, ami csak lengyelül beszél, de nem zavart, mert én csak órát akartam (Nincs az autóban egyáltalán se óra, de még egy kazettás magnó se. Fordulatszámmérőt is kispórolták, dehát, Lada combi, így szeretünk...), meg sebességmérőt hazáig, mert az utat tudtam (Elvégre odáig is el kellett jutni).

    Várakozáson felül teljesített. Ha már működik, akkor stabil és pontos. (Addig kell csak várni, amíg bekapcsol.)

    Hazaérve előszedtem jó előre beszerzett 8 gigás IGO Primo sd kártyát belepakoltam, rá 4 giga zene a gépről, és ugyan a sys ASUS-ra volt megírva első lendületre bekapcsolt és működött. (Én azt hittem amikor beszereztem, hogy majd nagy fórumozás, meg hasonlók lesznek a kompatibilitással, de megkönnyebbültem, hogy mindenféle átállítás nélkül működik.) Megmondtam neki a menüben, hol találja a .exe-t és onnantól elindult.

    Komoly hiányom volt tapasztalatlan révén, hogy hogyan lehet multitaskra bírni egy ilyen kütyüt (MP3 lejátszó+GPS). Erre kiderült szükség sincs, mert ugyan a beépített zenelejátszóból azóta sem tudtam egy hangot se kipréselni, merthogy nem látja a számokat, de az iGO-ban ott a saját lejátszója, és kiválóan szól (Ha nagyon hangos a szám, akkor recseg, szerintem a 2 éves garancia örök életű lesz, mert megölöm a hangszóróját fél évenként.) Lehalkul, ha magyaráz, egyébként a zene a fő zajforrás.
    - Leginkább az a probléma, hogy a saját hang könyvtárát is betárazta, így ha randomra rakom, akkor időnként 1-1 kéretlen utasítással is ellát a legkülönbözőbb nyelveken.
    Ha valaki tudja erre a megoldást, megköszönném, mert én nem találtam még.

    Nos akkor ki az útra egy rakás személyre szabás után. Kis tank az autó, gazdaságos üzemmód, autópályát nem kérek, hangerő max, időzóna, TMC (Nem is tudtam, hogy van benne ilyen, még nem találtam meg hogy is lehet beállítani, de az iGO felajánlotta), menü effektek nem kellenek (Működnek, jól néznek ki, de engem zavarnak), stb...

    Elindulása baromi lassú - 2 perc körübelül hogy felálljon a rendszer az iGO-val együtt, így amikor indulni akarok a menetrend: bekapcsológomb, kapu kinyitás, garázsajtó kinyitás, felrakom a helyére, kiállok a garázsból, megnyomom a zenelejátszó gombját, becsukom a kaput, megnyomom a play gombot, elindulok. :P

    Viszont. Ha már visszatértem a térképre folyamatosan megy a kép, nem szaggat, a qwerty gombsort egyből behozza, azonnal ajánlja a lehetőségeket, gyakorlatilag azonnali az újratervezés, nem kell várni, hogy agyaljon. Jelet azonnal talál, mire a térkép megjelenik, -amire szintén nem kell várni - már megmondja hol vagyok, úgy néhány méteres pontatlansággal.

    Egyszóval összefoglalásképpen. Telefonommal nem fog szinkronizálni (Most épp nokia classic az 1500 forintért feltöltőkártyásan vásárolt változatból, szóval nem is lenne mit), az esti filmet sem ezen nézünk (Állítólag le tudna játszani, de én nem kockáztattam még meg), de amire nekem kellett, hogy megmondja merre kell menni, és hogy zenét lejátszon tökéletesen megteszi. Még csak pár napos, de ha lesz tapasztalatom vele, majd leírom.

    Egyetlen problémát észleltem eddig, hogy ha megnyomom a kikapcsoló gombot és az iGO fut, akkor win hiba üzenet és nem csinál semmit, de kilőve a hibaüzenetet, megnyomva a navigáció gombot, visszatér a softver (tehát nem fagyott le), és ott külön ki kell lépni és utána kikapcsolni. Viszont ha az iGO ajánlja fel a kikapcsolást, amikor kihúzom a töltőt, akkor gond nélkül leáll készenlétibe és kész. Erre lehet van megoldás, én még nem találtam.

    Hangereje majdnem tökéletes, amikor rendesen belelépek a gázba (előzésnél 80-ról vissza 3 teli gáz 110-nél 4. Ezzel produkáltam eddig a legdurvább hangot és nagyon-nagyon ritkán alkalmazom, de dudálás helyett is megteszi) a Lada motor elnyomja a hangját és csak suttogásnak hat, valószínűleg egy kevésbé kiabálós autónál (Talán a barkasst, wartburgot, és egyéb kgst csodákat kivéve az összes) ilyen probléma nincs.

  • drakonisz

    csendes tag

    válasz drakonisz #1 üzenetére

    Új tapasztalat. Nem az iGO, hanem a saját programjának hangfájljait rakta be a playlistbe. Letöröltem (Előtte lementettem) a gyári GPS softvert, és mindjárt nincs gondom...

    Egy pár nap után a kikapcsolásos gond is megoldódott. Nem én csináltam, magától megjavult. Ha megnyomom a kikapcsológombot, rendesen felajánlja a kikapcsolást...

    Megtaláltam a hangerőszabályzót is, azt is felraktam, így tényleg tökéletes a hangja is.
    Gondom még nem volt vele.

    [ Szerkesztve ]

  • drakonisz

    csendes tag

    válasz drakonisz #2 üzenetére

    Néha elfelejti a hangját... Újraindítás segít, és mindig hidegindításnál jön elő... Fene tudja... Valami bug...

  • Old Rider

    csendes tag

    válasz drakonisz #3 üzenetére

    hello írtam privit, mert én is vettem egy ilyen csodát, igaz a neve lark freebird 43.3, és gondjaim vannak vele,
    ha lesz időd kukkants rá kérlek. köszi

  • pergamen

    csendes tag

    Sziasztok...

    Ezen a GPS-en hogyan lehet IGO-térképeket frissíteni?

Új hozzászólás Aktív témák