Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    nagyúr

    válasz gban #2421 üzenetére

    Akkor most mi van?????
    Az, hogy valóban nem teljesen logikus a kereső működése. Alapból a kereső csak szóeleji egyezést nézett, aminek viszont káros következménye volt (azonkívűl, hogy szórészletre, ha az egy hosszabb szó közepén volt nem - ill. csak trükkel - lehetett keresni), hogy a formázott szavakat nem találta meg, mivel ezek tárolás szempontjából úgy néznek ki, hogy a szó előtt megjelenik annak formázást jelző karaktersorozat (a végén meg a lezáró, de ez most nem releváns), tehát a szóeleji keresés erre nem ad találatot. Ha viszont rávesszük a keresőt, hogy tetszőleges szóközepi egyezést is nézzen, adott keresőszóra egy csomó értelmetlen találatot kaphatunk. Kompromisszumként kitalálták, hogy szóközepi egyezést csak hosszabb szavak esetén nézzen, a te neved viszont ezexerint még nem esik ebbe a kategóriába, így az omiózus HSZ-t nem adja ki (ld. formázás/szóeleji egyezés kérdése), a tiedet viszont igen, mivel ott nincs formázva a neved, tehát szóeleji egyezéssel megkapható.;) De meglehet, hogy most mégjobban összekuszáltalak.:)) Van benne rendszer, de sajnos nem tökéletes. Trükknek tudom javasolni, hogy rakj egy % jelet a keresett szó elé, amivel szóvégi egyezést érsz el (a % tetszőleges karaktersorozat helyett állhat), végső soron pedig mögé is tehetsz egy % jelet, így tetszőleges részszóként megtalálod az adott tetszőleges hosszúságú kifejezést.:)

    Egy teszt:
    gban

    Szerk: a teszt eredménye az, hogy ezt a HSZ-t sem találja a kereső a nevedre (gban)keresve, mivel új sorba írtam azt (tettem egy entert), ami szintén egy plusz karaktersorozatot jelent a szó előtt. Na az ilyenekre mondom, hogy nem túl logikus, és lehet, hogy ''hekkelés'' lett volna anno úgy megcsinálni, hogy inkább csak ezeket a speciális eseteket lekezelni, de talán mégsem nem ártott volna.:B

    teszt2:
    fűnyírógép

    Szerk2: ezt meg megtalálja.;)

    [Szerkesztve]

    https://hardverapro.hu/apro/ibike_mono_adventure_3000w_sok_extraval_elado/friss.html

Aktív témák