Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lippy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nézelődtem kínai mobilok gigantikus piacán - főként dual SIM-es, WIFI-s, TV-s, érintőképernyős, de mégis billentyűvel rendelkező kütyü után (pl. az úgynevezett E73+ tetszett meg), - de tegnap és ma éjjel is úgy belebonyolódtam a számtalan honlap kínálatába, hogy már eléggé bizonytalan vagyok...

    Az oldalak hitelességét illetően.

    Ahogy az ilyenkor lenni szokott, kedvezőbbnél kedvezőbb ajánlatokat találtam itt és ott, de soha nem volt még dolgom ilyen dolgok külföldről való rendelésével.

    Végül is az lenne a kérdésem, hogy melyek azok a webáruházak ahonnan nyugodt szívvel rendelhetnék, mert utalás után elküldik a készüléket és vélhetően üzemképesen, de ha hibásan, akkor is elérhetőek lesznek és orvosolhatóak a 'garanciális' dolgok valahogy!?

    Többek között 1 2 3 4 érdekelne. Bár, utóbbi kettő számomra gyanús, az egyiknek feltűnően kommersz neve van és olvastam a 4.-ről jópár negatív angol értékelést. De ettől függetlenül lehet csak én vagyok már paranoiás, és nincs is gond velük, de gondoltam rákérdezek nálatok.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Jazz77 #583 üzenetére

    Én pedig direkt nem aukciós oldalról szeretnék rendelni, mert rendszerint ott is csak úgy van hogy leveszik a sápot és ugyanúgy megrendelik kintről (Kínából) az én címemre. Hát ezt én is meg tudom... csak azt nem, hogy honnan érdemes!? :D
    Vagy mitől jobb még egy tagon keresztül rendelni?

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Jazz77 #588 üzenetére

    Hát én is ezt mondom. Átutalok X-nek 5 pénzt, az megrendeli 4 pénzért a cuccot Kínából és... na itt már viszont érdekesebb számomra. Vagy magához rendeli és úgy küldi tovább, vagy egyből nekem. Akkor most ez így miért jó? :D
    Még hogy nincs sáp... Akkor csak úgy hobbiból segít a gyáraknak szétszórni a kínai culákat a világban? :D

    Jó, értem én hogy maguk cuccát árulják a cégek is, de nem tudom... Mitől jobb ebay-ről rendelni mint magából a raktárból?

    [ Szerkesztve ]

  • Lippy

    csendes tag

    válasz MichaelRaven #591 üzenetére

    Szia!
    Melyikről? :)
    Mert van az iPhone stílusú és van a 'Changjiang W006'.
    Ez utóbbival kapcsolatban remélhetőleg pár napon belül tudok neked részleteket mondani, mert a 'testvérjószágát', az e73+ típust a minap rendeltem meg, már úton van. Állítólag csak annyi a különbség a kettő közt hogy az W006-ot hátterét nem lehet rázogatva váltani és nem fordul a menüje (vagy az egész képernyője) 270°-ban.

  • Lippy

    csendes tag

    válasz MichaelRaven #597 üzenetére

    Szia!
    Nos, tegnap délután feladták DHL-el, és ma délután fél 3-kor már nálam volt. :)
    Egyelőre pozitív tapasztalataim vannak. Kellemes, jól összerakott kütyü. Fém szegéllyel és akku-fedlappal. A menüje még egyelőre szokatlan, nem a megszokott, Európában elterjedt stílus. Játékból kettő van, a gyémántos meg ilyen párkeresős és dobókockás.
    TV-je az elvárható szintnek megfelelő. TV2, RTL Klub, M1 és a regionálist simán befogta. Annyit kellett viszont csinálni hogy a régióban a Western Europe-ot választani. Mert alapbeállításnál színes volt a kép, de zúgott, nem volt hangja. Aztán a 'Hungry' (nem Hungary :D) módban fekete-fehér volt a kép, de már jó volt a hang. Végül a WE-nál már jó lett.
    Rádiója érdekesebb. Még nem próbálgattam ki rendesen. Majd ma este. Erről később írok.
    Fényképező. Hümm... Ennyi pénzért nem rossz. Láttam már pár finn csodával készített képeket, némelyik 'olajfestményeshez' képest ez jónak mondható. Zajos, de nem kritikus. 1600×1200 a max felbontása. A kijelzőnél lévő kamera még a legkisebb kontrasztra állítva is több árnyalattal világosabbra készíti a képet. A hátsó a mérvadó. A színei is elfogadhatók, majd nappal csinálok pár tesztképet, most csak szobában próbáltam.
    Wifi-vel egyelőre az itthoni routeremre sajnos (még) nem sikerült csatlakozni - mondjuk kb. 10 perce próbábálgatom csak - hiába tudom a jelszót. Majd megnézem holnap belvárosban az ingyenes helyeken.
    Zenelejátszót még nem próbáltam. Arról is később.

    Igen, láttam hogy azt árulják. Ezt én is kerestem de nem volt. Nekem most szállítással/paypal lenyúlással (és egy 4 gigás memóriakártyával) együtt 25e hufban volt. (Persze ebből jó 7e a futár volt, ezt le lehet tornázni 2,5 körülre is.) Ha jó lesz a wifije is, szerintem jó vételnek mondható. Én legalább is elégedett vagyok vele.

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Lippy #598 üzenetére

    Ezzel kapcsolatban kérdeznék másokat, esetleg volna valami tipp!? Még nem volt Wi-fi-s telefonom, úgyhogy nem tudom mit kellene úgy állítani hogy jó legyen. Itthon egy D-Link DIR-615 router van.
    A telefonon be lehet állítani:

    - Network type: Infrastructure ; Ad-hoc
    - Security mode: Open network ; Shared ; IEEE 802.1x ; WPA/WPA2 ; WPA/WPA2 PSK
    - Encryption mode: TKIP ; CCMP/AES
    - EAP types: EAP-TLS ; EAP-PEAP ; EAP-TTLS ; EAP-SIM
    - TCP/IP settings: Use DHCP (Yes/No) ; IP address, Supnet mask ; Default gateway ; Primary DNS ; Secondary DNS

  • Lippy

    csendes tag

    válasz Lippy #598 üzenetére

    Nos, kissé megkésve, de leírom és megmutatom a tapasztalatokat. :)
    Ígértem hogy...
    Rádió. Elmegy. Nem RDS, ugyebár. Ezáltal, vagy ettől függetlenül néha gyalog is recseg a vétel, de nem minden adó esetében. Ha az antennát kihúzom, akkor talán valamivel jobb.

    Zenelejátszás: még nem valósult meg. :B

    Fényképezőgép:
    Készítettem pár tesztképet. Látassék az eredmény:

    Hátsó kamerával:

    1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 ; 8

    és az előlapi kamerával (amivel még a legkisebb kontrasztra állítva is több árnyalattal világosabbra készíti a képet. Hümm... Kár.)

    Teljesen sötétben, vakuval, kb. 30 centiről.

    Teljesen sötétben, vakuval, kb. 1,5 méterről.

    Teljesen sötétben, vakuval, kb. 1,5 méterről, maximumra véve a kontrasztot.

    És egy videót is. Hát... hümm... ezen nem szükséges kitakarni senki arcát. :D

    Ja, és igen. Jelentem, a WIFI jó. Kipróbáltam pár ingyenes helyen és remekül muzsikált. Van rajta gyárilag Opera Mini 4.2 és 5 beta is. Persze azóta felajánlotta hogy letölthetem az 5.1-et MAGYARUL is. Megtettem, ha már annyira ajánlkozott. :) Viszont az gondolom nem meglepetés hogy a Youtube videókat nem játssza le. Sajnos még a Bolt böngészővel sem.
    Mellesleg nem jól tudtam a routerem jelszavát. De végül aztán rájöttem, így itthon is sikerült csatlakoznom.

    Ezek után pár javás programért és játékért nyargaltam a menüben eléggé eldugott böngészőt megnyitva. Ugyanis a főmenüben van egy Bluetooth gomb, ami helyett szerintem egy WIFI-s jobb lett volna. Mert első körben el kell bogarászni az almenükben hogy wifi hálózatot keressen, kapcsolódjak (a kapcsolódást nem jelzi, csak ha nem sikerült), aztán vissza a főmenübe, a szórakozás és játékoknál a java programok közt pedig meg kell nyitni a böngészőt. Kicsit macera. De ennyi pénzért legalább van benne és szerintem elfogadható. :)
    Nya, de visszatérve a Javához. Pár oldalon azt gondolta hogy nekem Sony Ericssonom van. Nem gondolta rosszul, mivel a telefon System Info-ja szerint:

    Platform Info: SonyEricssonW800i/R1L
    Java Extension: CLDC-1.1/MIDP-2.0
    JVM RAR: 4.808.608 B
    System Encoding: ISO8869_1 - tánha valakinek számít ez is. :)

    A zenelejátszót még pótolni fogom.
    Ha addig bármi kérdés volna, csak nyugodtan. :)

Új hozzászólás Aktív témák