Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tsimehcla

    csendes újonc

    válasz horcsog #54355 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat. Nagyjából ezzel próbálkoztam, amíg lejjebb volt a víz, partra merőleges kőruganyokról dobáltam két oldalra, illetve párhuzamgátak mentén igyekeztem a mélyebb részeket nehéz jigfejjel (20-30 g) kb. 9-10 cm méretű gumihallal meghorgászni a késő délutáni és esti órákban. A csalit lassan, szakaszosan húztam be, 1-2 fordulat az orsóval, azután megvártam, amíg feneket ér (kb. 2-3 mp). Néha az okoz problémát, hogy ahogy a fenéken húzom a jiget, meg-megakad kicsit a kövekben, meg a víz is belekap, és ezekre a rángásokra állandóan azt haluzom hogy kapásom van, pedig csak a kavicsokat számolom a fenéken :)

    A wobblert azt csak próbálgattam, de meglepett, hogy milyen rosszul lehet dobni a jigekhez képest. Mivel ez egy 750 Ft-os wobbler, nem tartom kizártnak, hogy a wobblerben van a hiba, nem a botban, de nem akartam egyből Rapalákat beszaggatni, amíg bele nem tanulok a dobásba, vezetésbe. Ugyanakkor gyanítom, hogy ezzel a bottal nem fogok tudni 2-3 g jászos wobblereket meg icipici körforgókat messze hajigálni, bár azt előbb még kipróbálom egy jó vékony fonottal vagy nanofillel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák