Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ctrlaltdel13

    őstag

    válasz Palesztin994 #52565 üzenetére

    Én másfél centire szoktam elengedni 4-es horognál.
    Ha kisebbet használsz picit mehet távolabb.
    Szerintem a víz hőfoknak ehhez semmi köze, a lényeg hogy a csalitól még tudjon akadni, főleg kifújásnál.

  • horcsog

    tag

    válasz Palesztin994 #52565 üzenetére

    Ha már mindenbe beledumálok akkor bojlis "tapasztalataim". Nem a kedvenc módszerem de néha szoktam "bojlizni". Azért írom idézőjelben mert sokszor nem bojlival hanem magokkal de hajszálon. Ha bojlit használok csak 1 fajtát pisztrángtápból ledarálva 8 tojással kb attól függ mennyit vesz fel. Aroma nélkül. Csak pisztrángtáp finomra darálva. Imádja a ponty sajnos a törpe is. Még ha csapágygolyó keménységű akkor is darálja a törp. Ezért magokból szoktam tigrismogyorót amiből legjobban bevált nekem az édes helyett a pálinkába szárazon beáztatott. Felpuhul hosszú idő alatt úgy könnyen átmegy rajta a fűzőtű de a törp utálja viszont a ponty imádja. Ahol horgászom úgy vettem észre jobban megy rá mint az édesre. Legnagyobb pontyomat is ezzel fogtam 15 kiló pár deka volt nyurga jellegű tükörponty. Nagyon szép hal volt. 2 szem pálinkás mogyoróra jött.

    Szerelékben pedig én már csak 1 előkét használok kombi rig 35-45-ös fluoro + amilyen rövidre tudom kötni fonottat 2 centi környékire szokott sikerülni. Fonottban korda supernatural , horog korda krank vagy most van ez a kamakura krank , kamakura wide gape ezekkel még sok tapasztalatom nincs. A korda krank nagyon jól bevált. Annyira szoktam elengedni a csalit a horog öblénél még a hajszál a csalival elforduljon úgy nem ér hozzá a horoghoz. Szoktam kd kötéssel is vagy csak sima horogkötéssel . Kranknél sokszor csak sima horogkötés és akkora hajszál amivel a csali az öblénél elfordul. Ez néha elég hosszú hajszál főleg ennél krank horognál A horog méretet pedig a csalihoz igazítom szoktam pl 2-es krankkal is nagy bojlinál. Vagy akadóban is ekkora bazi horoggal. Nem használok horogbefordítót se a hajszálat nem rögzítem a horog öbléhez, se horoggyűrű semmi ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Palesztin994 #52565 üzenetére

    Ja és még annyi én nem szoktam bojlis tavakon horgászni se több napig sátorozni. Vagy hajnal, vagy este néhány óráig. Esetleg egy egy éjszaka de akkor már nagyon belendültem a bojlizásba. :) Még a csalizásnál magokat és bojit is szoktam könnyíteni éppen érintőn legyen a fenéken ne lebegjen még. Hungarocellel általában . Hóembert vagy két bojlit ilyeneket nem használok.

    + a kombi rignél a fluoro hossza kb 20 centi + 2 centi környéki pici fonott supernatural. Minden titkomat elmondtam most. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák