Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz harry #4317 üzenetére

    óóóó, hát az ifjúság... na, így már mindjárt egy fokkal jobban érzem magam :)
    hahaha, nem jól? gyenge kifejezés, pocsékul tudok csak snatchelni...
    tgu nálunk mindig van, snatch ritkán, és nem is bánom, mert tényleg nem a kedvencem. valamiért ritka szar a technikám hozzá és tényleg összeverem magam, főleg a bal alkarom.. rossz a felrántás hozzá, és szerintem lefelé is rosszul engedem vissza és sokkal több erőt emészt fel egy snatch mint kellene. nemtom, droid vagyok hozzá vagy mi.. :( :DDD

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Ájvé

    veterán

    válasz harry #4317 üzenetére

    Azért én azon is csodálkozom, hogy swing leszedte kezedről a bőrt, ha már technikánál tartunk.
    Snatch meg tényleg eléggé egyedi. Hiába csinálod kisebb súllyal, ha túl könnyű akkor alsó pontban az ember hajlamos elnagyolni és karból rántja vissza, kevesebb a csípő munka. Pedig nagyobb súlyt jobban le kell engedni és hátulról visszarántani. Bőrt meg felső ponton szedi nagyon, azt is nehéz kitanulni, nem mindegy hogyan forgatod át, itt is kisebb súlynál csak átcsapod, nagyobbnál ez már veszélyesebb, nem mindegy hogy érkezik az alkarodra felső pontban.
    Snatch mindig is nagy kihívás volt nekem, de nem tudtam rendesen megtanulni és ha neki is állok mindig szétszedi a kezem, utána meg napokra félretehetem a bellt ez meg nem éri meg, akkor már inkább swingelek ami biztonságos.
    TGU pedig nagyon jó gyakorlat, nagyon jó erősítő és vállizületet is korrigálja (addig a snatch meg inkább árt a vállnak). Első két pontot (felülésig kartámasszal) használják rehabra vállízületnek, már csak ezért is jó.
    További nagy előnye szerintem, hogy könnyebben nagyobb súllyal is végezni. 36-ot nem tudom szabályos military pressel kinyomni, viszont TGU minden további nélkül megy (az se könnyű, nem erről van szó). Kisebb súllyal is hatásos persze, több ismétlést lehet csinálni egymás után (létrák).
    Egy jó batárom csak TGU-t és swinget csinál, egyáltalán nem a hátrányára. Most én is követem példáját. Tény hogy erő/állóképességben akkor voltam a legjobb, mikor 10.000-es swing kihívást csináltam 24kg-al, mellette nem tudtam túl sok erősítő gyakorlatot végezni, mert nem maradt volna erőm arra az 5 kör tabatára a végén. TGU mindig volt az elején ha erősítettem is és nem csak swingeltem. Erősebbnek is éreztem magam mint utána, amikor sok más gyakorlatot mixeltem, meg nézegettem különböző edzésterveket. Majd kiderül mennyire lesz jó, de sokat legalább nem kell gondolkodnom edzésterveken :)

Új hozzászólás Aktív témák