Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivana

    Ármester

    válasz zoli03 #55421 üzenetére

    tök mindegy, hogy a bicikli, a biciklis, vagy a hátizsák nehezebb 3 kg-va
    Nagyon nem, ha egy három kilós hátizsák lenne rajtam bringán én rövid úton megdöglenék, de már a hátizsák gondolatától is (egy napos gyalog túrán is fél vállon viszem váltva).
    Ha rajtad van +3kg az lehet izom is az akár segíthet.
    Ha a bringán az meg más hogy fordul más irányítani, mert saját testsúlyodat tudod mozgatni, de azt nem, az mindig ugyan ott van a bicón.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz zoli03 #55421 üzenetére

    3 literes ivózsákom van, nekem ez még idáig elég volt. Egy AM vagy Enduro bicajra max egy kulacsot tudsz rakni, vagy egyet se. Ezt a kulacs dolgot nem is igazán értem.
    Hidd el én is tapasztalatból írok. :) 3 liter víz nekem még mindig elég volt a következő kútig. Ezen egy plusz kulacs nem sok mindent változtatna.

    "Ha nem számít a nehezebb ember, akkor miért számít a nehezebb bicikli? Akármit írsz, ez egyszerű fizika, tök mindegy, hogy a bicikli, a biciklis, vagy a hátizsák nehezebb 3 kg-val, összességében ugyanott vagy."

    Nézd, soha nem voltam túl jó fizikából, de szerintem ez egy orbitális baromság. Ha jól értem akkor a te elméleted szerint teljesen mindegy, hogy egy 12 kilós bringával tekerek plusz egy 3 kilós hátizsákkal, vagy egy 15 kilóssal hátizsák nélkül? A másik meg az, hogy ha van egy adott hátizsák, amit mindenképpen magammal cipelek, mondjuk legyen 3kg, ettől miért lenne mellékes, hogy a bringa hány kiló?
    Nem tudom mennyi montis tapasztalatod van, meg milyen pályákon szoktál menni, de az baromi sokat számít, hogy a bringa hány kiló. Nyilván vannak még egyéb szempontok is. A könnyebb bringát, könnyebb mozgatni. Volt már pár bringám azért, van viszonyítási alapom.

    BMW001: Az kb 600 ezer ft. Én ennyit biztos nem tettem volna bele egy 26"-os gépbe, de nem vagyunk egyformák. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák