Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyuszaa

    őstag

    válasz Runner_fxr #3017 üzenetére

    Köszönöm a választ, akkor szerzek mindenképp egyet. Lassan annyi pénzbe lesz ez minden kenceficével, olajjal, szimmering, pumpa. :U

    Reba-nak olvasva a manuálját most jöttem rá, hogy súly szerint kell belőni.
    115 mm rugóútnál :

    63-72 kg-ig 115-130 psi.

    "A pozitív levegőnyomás meghatározza a villa összenyomásához szükséges erőt. A nagyobb pozitív levegőnyomás eredménye kisebb megereszkedés és nagyobb kirugózási erő. A kisebb pozitív levegőnyomás eredménye nagyobb megereszkedés és kisebb kirugózási erő."

    "A negatív levegőnyomással a rugóút elején, a rugózás megkezdéséhez szükséges erőhatást állíthatjuk be. A negatív nyomás a villát érő erőhatásokkal együtt a pozitív légkamra nyomásával ellentétes irányba hat. Nagyobb negatív nyomás aktívabb működést eredményez, különösen kisebb buckák esetén. Kisebb levegőnyomás azt eredményezi, hogy a villa nem reagál olyan érzékenyen, ill. kevésbé jelentkezik a „pogózás”. Az alábbi táblázat irányértékeket közöl a negatív légkamra nyomásának beállításához."

    Aktívabb 115-130 psi, kevésbé aktívabb 70-80 psi

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Runner_fxr #3017 üzenetére

    A telónak nem hinném, h ártana. Csak arról van szó, hogy a telópumpának kicsi a lökettérfogata és jó nagy az áttétele. Vagyis kis erővel csinálhatsz bazinagy nyomást, de lassan.
    A telónál az lehet problémás, ha rákötöd egy kompresszorra és túlfújod.
    De ha a kompresszor is hétköznapi nyomásokra van beállítva, akkor elvileg nyugodtan lehet fújni bele azzal is.
    Ha eléri azt a nyomást, ameddig a kompresszor sűrített és ez még a teló tűréshatárán belül van, akkor ott egyszerűen csak kialakul a nyugalmi állapot a teló légkamrája és a sűrítő tartálya között.
    A biztonság kedvéért nem szokták ajánlani a kompresszort (nem tudni, hogy egy kúton mekkora nyomásra van beállítva - bár meg merem kockáztatni, hogy ha csak óvatosan pöckölgeted a nyomógombot, akkor nem lehet nagy baj), a többi pumpát meg azért, meg elég nehéz velük kellő nyomást produkálni.

    (#3018) gyuszaa
    Fura ez a negatív légkamrára írt kézikönyv.
    Én eddig azt hittem, hogy az a kívánatos, ha minél "aktívabb" legyen a teló. Már csupán ez indokolja a negatív légkamra létjogosultságát. Ezen túlmenően meg elvileg a csillapítás dolga lenne a csillapítás, nem a légkamráé. :F

    [ Szerkesztve ]

  • zoo8800

    veterán

    válasz Runner_fxr #3017 üzenetére

    Ha egy hidraulikus villát szétszedsz, nem szabad a régi szimmeringel összerakni
    Ez hülyeség. Szimmeringet általában akkor cserélsz, amikor elkezd folyni. Nem egyik pillanatról a másikra fogja elereszteni az összes olajat. Be is b*szna nekem az évi 3 szimmeringcsere :DDD
    Jutnak eszembe a régi Marzók, amik 5-6 évet (némelyik még többet is) elment egy szimmeringgel, persze rendszeres használat mellett. :)

    rip and tear, until it is done

Új hozzászólás Aktív témák