Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz lsebestyen #292600 üzenetére

    exprofiknál tök más a dolog, plusz ahogy néztem előtte-utána ftp-hez/fejlődéshez nem a 0. pillanatban kéne az első teszt, ha érdekel a hosszú formátum (mondjuk tekerés közben):
    Garmin Raises Cade's FTP 35w in 6 weeks | Cycling Coach Reacts

    Eladó használt nyergek: SQLab 611 Ergowave CrMo 14 cm: 30e | Ergon SR comp men road S/M 22e | Pro Turnix Perf. AF 275x132 mm 25e || Használt Cane Creek eeSilk 27.2 x 350mm Road 20 mm 63e

  • Tin

    veterán

    válasz lsebestyen #292600 üzenetére

    Várjál, szerintem totál félreértettél :D Bár visszaolvasva ez nem meglepő, szorri, én fogalmazok néha hülyén (vagyis csapongok túlságosan) :R Mellesleg nyilván minden, amit mondok, "szerintem", de ez mindenkire igaz, hiszen saját vélemény.

    Szerintem tök jó a Z2 edzés, ezt mutatja Manon esete is. Számok kiadják, csak ugye van egy háttere a dolognak: a csaj profi volt hosszú évekig, de most úgy ment neki ennek a 6 hétnek, hogy a saját elmondása szerint is totál leeresztett az utóbbi időben. Erre mondtam, hogy nem a legigazibb teszt ez így, ugyanis "felhozásra" használta a Z2-t, és nem egy adott edzettséghez nézte meg, hogy azon tud-e javítano. Én sokkal jobban örültem volna annak, ha mellé vesznek egy szokásos "amatőrt", és mert akkor látnánk példát mindkét esetre. Mert egy leeresztett ex-profi 6 hét heti 8-9 óra Z2-zésével 15%-ot fejlődik úgy, hogy az edző is elmondja, hogy az atléták elég gyorsan "visszaállnak", nem túl meggyőző az állítás igazolására - legalábbis számomra.

    A magamra vetített tanulság: ha nincs kedvem/erőm megtolni, akkor is sokkal jobb a Z2, mint a semmi. De én úgy érzem, hogy a saját szintemen a szigorú Z2-zésnek túl nagy értelme nincs, mert ahhoz egy idő után annyit kellene Z2-ben mennem, hogy még tovább fejlődhessek, amennyi időm nincs. Ezért is csinálom ezt a "vegyes" dolgot.

    Ha meg a pulzuszónás utolsó bekezdésemre gondolsz, azt csak azért írtam le, mert itt az élő példa arra, amikor a Z2 tetejének a klasszikus képletekhez a világon semmi köze.

    Remélem így érthetőbb, mit akartam mondani, de ha nem, akkor inkább írd meg, amivel nem értesz egyet, mert érdekel a véleményed.

Új hozzászólás Aktív témák