Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Maximum1 #289469 üzenetére

    amíg ez az ágyazati előkészítés (sitt-temető) OK a bringautakon, addig nincs miről beszélni, de majd biztos lehet pénzt kérni 5 év múlva a felújításra

  • velizare

    nagyúr

    válasz Maximum1 #289469 üzenetére

    nos, itt lakom, és napi szinten használom, ezért némi magyarázat. ez nem lopás, vagy nem tudom, mit loptak el.
    a fasza bringaút ~20 éves, a felfestés egy. a teljes útszakaszon végigment egy forgalomcsökkentés a Göncöl utcai felújítás után, a helyenként kétsávos forgalmat mindenhol visszacsökkentették egy sávra, ahol nincs buszmegállóöböl, a megmaradó útfelületre meg felfestették ezt a kerékpársávot. amúgy meg jó, szeretem használni, mivel a Röppentyű utca a Göncöl folytatása a Rákos-patakon innen, nem kell áteveznem a túloldalra hozzá, majd a végén újra, hogy a Frangepánnál jobbra kanyarodjak.
    remélem a hidat is megcsinálják majd egyszer, mert ott egy amúgy is szűk gyalogosjárdára vagyunk felterelve mindkét oldalt.

    A Fáynál a Váci előtt van felfestve az utolsó sarok, hogy ne a padka mellé álljanak autóval, és előre lehessen menni a padka mellett biciklivel. Itt sok a balra kanyarodó mindkét irányból, és nem látják a takarásban tekerő kerékpárost a szemből jövők. Amióta a Frangepán Váci és Lomb utcai szakaszára nem lehet behajtani a Váci felől, azóta gyakran használom én is ezt, szóval örülök neki, biztonságosabb így átmenni a Vácin.

    [ Szerkesztve ]

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • Friczy

    senior tag

    válasz Maximum1 #289469 üzenetére

    Kicsit vitatkoznék veled. Az említett példa alapvetően nem rossz, de hozzáteszem, hogy szerintem az a járdán kialakított bringaút egyáltalán nem fasza. Alapvetően kerülni kéne a kétirányú szűk bringautakat (ez is olyan), mert nehéz rajta elférni, balesetveszélyes, valamint az esetek többségében az ellenirányban közlekedő nem tud szabályosan rácsatlakozni/lemenni róla, ha ezt nem a végén teszi (jó esetben van folytatása, persze ez sem mindig jön össze. Szóval egyáltalán nem baj, ha a másik iránynak csináltak egy kerékpársávot. Aki fél az autók közt, továbbra is mehet a járdán vezetett bringaúton, aki viszont nem, az a bringasávban védett, ha az autósok betartják, hogy kerékpársávra alapvetően nem mennek. Van ilyen megoldás a Fogarasi úton is, én szeretem.

Új hozzászólás Aktív témák