Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz avl #282465 üzenetére

    Mielőtt piedesztálra emelnél, utána jött egy túlterheléses sérülés, ami miatt kis pihenő után átálltam biciklire, azóta meg egyik betegségből esek a másik sérülésbe, és viszont. Perpill olyan 43. alkalommal kezdem újra a futást, és sehol nem vagyok vele, de legalább van rajtam 7 kg fölösleg ahhoz az állapothoz képest, amiről korábban beszéltünk. Nem mellesleg vagy 5 évvel idősebb is lettem időközben, ami megint nem segít sokat a projektben.

    dom1no: Az én tapasztalatom az, hogy az egészségednek lehet, hogy jót tesz a többféle sport keverése, a bennük elért eredménynek, és az általános erőnlétnek viszont kevésbé. Nyilván segíti egymást minden sporttevékenység (már egy műfajon belül), de ha valamelyikben eredményt szeretnél felmutatni, akkor érdemes arra koncentrálni. Amit te tervezel, annak egészségmegőrzési célból van értelme, de az egyes sportokon belül rohadt lassú lesz a fejlődés. Én most a futást szeretném felhozni stabil heti 5 alkalomra, és emellé betenni keresztedzésnek 2-3 biciklizést, utóbbit kimondottan csak átmozgató jelleggel, illetve állóképességfejlesztésre, alacsony intezitáson, esetleg a hosszabb tekeréseken belül rövid, magasabb intenzitású terhelésekkel (egy-egy sprint, vagy mászás). Sajnos a két sport által használt izomzat sem teljesen ugyanaz. Mindemellett tudom, hogy létezik triatlon, és vannak, akik kimondottan sikeresek benne, minden tiszteletem az övék, látom, hogy milyen edzéseket tolnak, na az nem heti 10 óra, ilyesmivel foglalkozni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák