Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz evilskati #273844 üzenetére

    Én már nem szórakoznék kónuszos agyakkal, bár ha úgy vesszük az egész biciklin már csak ipari csapágyas alkatrészek vannak.

    Amikor váltottam a kerekeket újra akkor már csak ipari csapágyas volt ami szóba jöhetett nálam.

    Szerintem használd így ameddig elmegy, ha tönkremegy akkor meg vegyél két normális iparis agyat (pl. Novatec) és fűzesd át. Még mindig olcsóbb lesz, mint két normális kerék. De ha van rá keret akkor nézegethetsz Mavic vagy DT szettet is. Sajnos a kónuszos agyak már csak ilyen alsó polcos alkatrészek, így nem is ügyel egy gyártó sem, hogy normális por- és vízvédelem legyen bennük. Múltkor számolgattam mennyibe kerülne egy normális első és hátsó kerék (DT rozsdamentes küllőkkel és DT réz niplikkel) és olcsóbb lett volna mint a Mavic szett. Végül találtam magamnak megfelelő gyári szettet is, így nem lett az építésből semmi. Egyedül annyi hátrány lehetett volna, hogy nehezebb lett volna mint egy gyári kerék, ahol egymáshoz tervezik az alkatrészeket. Viszont a gyári kerekekkel meg az a baj, ha speciális a küllő például, akkor nehezen vagy sehogy sem lehet pótalkatészt szerezni egy idő után (pl. speciális aero küllők outi kerekeknél).

    jjeahh: Kezd megtörni a jég, mert már kapni ipari csapágyas Shimano agyat is, ebike miatt már van ilyen gyári kerék. Pontos típusszámot nem tudok, azt hiszem MT5xx valami.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák