Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #268463 üzenetére

    Bonyolult, összetett dolog, nálam kb. ezek a "szabályok":

    1. aszfalton kéz-láb, minden jobban fázik, mint terepen
    2. ha aszfalton tekerek magasabb hegyre, felfele muszáj vékonyabb kesztyű, lefele meg tartalék vastagabb. Ugyanez a dzsekire is igaz.
    3. hegy tetején amikor felhúzom a vastag kesztyűt, ha nem álldogálok 5 percig egy helyben, amíg a kezem kimelegíti a kesztyűt, le fog fagyni a kezem, a 0 fok alatti 50km/h+ menetszél gyilkos. Ha a kesztyűbe belemelegedett a kezem és a kézhátán szélálló, akkor nincs gond.
    4. aszfaltos lefelén, de csak lefelén óriási előny, ha szélálló a ruházat, mert az izzadtság nem fagy rám. Itt jön ki a softshell dzsekik-nadrágok előnye.
    5. ha aszfalton rövid lejtő következik, szal ha max 2-3km-t kell lejtőzni, nem 10-20km-t, akkor nem kell tartalék kesztyű, sőt, lejtő előtt a hegy tetején nem szabad megálljak, a mászástól kimelegedve azonnal irány lefeléé. Mivel rövid lejtő, nem lesz a menetszélnek elég ideje annyira lehűteni, hogy megfagyjak
    6. TEREP: na itt minden más. Terepen úgy tapasztaltam el kell találjam a megfelelően vastag kesztyűt, amibe felfele sem rohadok nagyon bele és lefele sem fagy rám, aztán itthon felhúzom, ha hazaértem lehúzom. Ha terepen lehúzom egy pillanatra, utána szenvedés lesz, mert nehéz újra belemelegedni. Ha nem húzom le, meglepően vékony kesztyű is elég tud lenni, terepen több a "szenvedés", jobban kimelegedik az ember, lejtőkön sincs olyan durva jeges menetszél, mert alacsonyabb a tempó és ha durva a terep, még lefelé is küzdeni kell, ergo a pulzus is magasabb.
    7. minél jobb a felsőtestemen, karomon a ruházat, annál vékonyabb kesztyűre van szükségem! Érdemes téli aláöltözetekkel, bolyhos thermo cuccokkal kisérletezni, normál mezek-ruházatok több rétegben sem olyan jók. A legrosszabb amit tehetek, az az esőkabát.

    Persze ez mind egyénfüggő, nekem egyelőre ezek a tapasztalataim. A kezeim meg "csak" annyira fázósak, hogy most, 23 fokos szobában is hidegek :D .

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák