Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • semmiho

    tag

    válasz Fall-N #260879 üzenetére

    Írok pár sort a villáról. Ez a Niner RDO még a régi 15x100mm átütős verzió, 2018 végén vásároltam akciósan, ~340 EUR áron. Előtte egy gyorszáras Ritchey WCS merev villám volt - és azt máig bánom, hogy eladtam.
    Míg a Ritchey villának volt előre-hátra mozgása akár 2-3 cm (!!) és ténylegesen csillapított is valamennyit az út egyenetlenségeiből, valamint az aszimmetrikus szárak miatt még a fék sem igazán csavarta (igaz, a Niner is jó ebben - de a Ritchey ugye gyorszáras volt, nem átütős), nos, a Niner egy aszkéta rémálom. Nulla mozgás előre-hátra, zéró csillapítás (khm, merev villánál miről beszélünk, de akkor is! :)) , betonkemény az egész.
    Ezzel együtt jól elvagyok vele. Állítólag az utódja, a 15x110mm átütős verzió már nem ennyire merev, jobban közelít egy Ritchey WCS-hez.
    Ami számomra a Niner esetén még fájó pont: a papucsok megmunkálása elég esetlen, nincsen rendes hornyos kialakítás az első kerék/agy rendes helyre vezetésére. Jó, nem akkora probléma, de ha gyakran veszed ki a kereket, mint például én utazás miatt, akkor azért zavaró.

    Szakavatott körökben jelenleg a Whiskey és az ENVE merev villáit dícsérik nagyon, de nekem egyikhez sem volt még szerencsém. Meg hát az áraik!... ~700 EUR és ráadásul hiánycikk mind.

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Fall-N #260879 üzenetére

    már az Ebay sem a régi, mostanában ritkábban tűnik fel egy-egy ilyen finom cucc, de nekem is onnan lett egy gyorszáras példány ~40 ezres körül.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák