Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz chubby2o6 #252356 üzenetére

    Igaz, felhasználás, szokás függő, hogy macera-e. Nekem azért volt a végén már macera, mert:

    - csak a belépő fapados gumik defektállóak, ergo be kell nyelni a kis választékot és gagyi gumikeveréket
    - a defektálló gumik nehezek
    - vastag nehéz belsővel ritkán kaptam defektet, de ugy-e az nehéz
    - az extralight belsők könnyebbek, de azokkal állandóan defektet kaptam
    - minél defektállóbb, vastagabb a gumi és a gumibelső, annál jobban ráz terepen, egy vékony 120 TPI gumi belső nélkül érezhetően jobban csillapít

    Persze a tubelessel is van szívás, de nálam szerencsére már kevesebb. Akkor szívtam a tubelessel a legtöbbet, amikor nem volt boosterem és a szomszéd faluba kellett menni kompresszorért :DDD

    szerk: amúgy a Mavic felnim is fel van fúrva gyárilag autó szelephez, de a dobozban adtak hozzá schrader - presta átalakítót és azzal használom. Az elején észre sem vettem, hogy benne van, szal teszi a dolgát. Asszem alin is lehet kapni. Ezek a high volume és high flow szelepek amúgy szelepmag nélkül is több levegőt engednek át egyszerre, ergo könnyebb pumpálni. Persze nem olyan óriási a különbség, de pl. én a mini boosteremmel 2-3 próbálkozással tudtam feltenni eddig a gumikat, most a Mitas szeleppel elsőre megy.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • szimpláncsak

    tag

    válasz chubby2o6 #252356 üzenetére

    Attól is függ, hogy ki merre teker. Én sokszor megyek réteken keresztül, ahol nagy az esélye egy tüskének. jjeahh meg sziklás terepen ahol szintén nagyobb a defekt esélye :)

    Én is csak azért csináltam meg, mert kellett új külső és ha már a felni tudja, akkor miért ne :) Aztán persze kiderült, hogy repedt a felni és vehettem újat :DDD . De a legjobb része nyilván az az egész TL-nek, amikor összeáll és boldog vagy, hogy sikerült :D Nekem elég vegyesvàgott,de rögtön összeállt: schwalbe racing ralph alap külsők, stans felniszalag, joe's tej és dt swiss szelepek. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák