Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz mauimagic #247538 üzenetére

    Versenytempó edzettségtől függ, ha jól edzett és hozzá vagy szokva a magas intenzitáshoz, akkor akkor el lehet menni így ahogy írtad, Z3-Z4 határán de inkább Z3 tetején. Ha nem és túltolod az elejét akkor utána vagy nem fogod tudni befejezni, vagy nagyon szenvedős lesz (been there, done that, Zselic Maraton 2020, 34 fok, 90% páratartalom, 181 AVG Hr az első másfél órában, fél óra múlva görcs, feladás, vége :O ).

    Én úgy tervezem csinálni meg talán az a legcélszerűbb megközelítés hogy az első felében a versenynek vagy inkább a nagy részében (utolsó emelkedőt kivéve) HRM limittel menni felfelé (pl 170 fölé nem engedem bármi van), belőni azt hogy mi az amit még biztosan ki tudsz tartani és akkor nem lesz gond. :B

    Csokicsibesz: Dolomiti link: [link] , amúgy ment PÜ. :K

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • Csokicsibesz

    tag

    válasz mauimagic #247538 üzenetére

    Igen, ez a Garmin appja. A görbe azt mutatja, hogy az eddig rögzített adaid alapján meddig tudsz tartani bizonyos wattokat. Ezt ugye szépen kiolvassa a watt mérőből és összerakja a görbét.

    Amikor rendesen edzettem akkor én is pulzus alapon csináltam. Mikor tavaly októberben eltörtem az ujjamat, akkor vettem egy okos görgőt és kezdtem el Zwiftelni. Akkor jöttem rá, hogy wattal menni és edzeni kicsit más.

    Versenyen egyébként majdnem mindig jobbtempót tudsz menni, mint egyébként egyedül, hiszen húznak a többiek, visz az adrenalin.

    Szerintem felesleges ennyire nézni a pulzust, hogy végig egy zónában menj, inkább az a fontosabb, hogy ne szállj el sehol. Ne az legyen, hogy ellövöd az elejét, nem frissítesz rendesen és utána beesik a teljesítményed.

    CRK középtávon azért van jó pár nagyobb mászás: kiskör elején, Zsír-hegy, Fekete hegyek stb. Inkább az a fontosabb, hogy ezeken osszad be jobban az erődet. Utána a lefeléken tudsz regenerálni, inkább az egyenes részeken kell egy kicsit tempósabbat menni, mert ott sok idő bent maradhat.

    Watt mérés arra jó, hogy teljesen objektív. A pulzusod sok mindentől függ: ittál-e kv-t vagy sem, mennyit aludtál, fáradtabb vagy-e stb. Ehhez képest lehet, hogy két edzésed pulzusra egyezik, de erőkifejtésre nem. Watt az nem ilyen, vagy megcsinálod ami elő van írva vagy nem.

    Síkon jön ki montin leginkább a különbség, mert ránézel a watt mérőre és látod, hogy itt biza nem dolgozol, csak mész lendületből (60-70 watt kb). Ezeken a részeken kell belerakni még a melót és akkor elég sokat lehet időben hozni. Meg nyilván azt is látod amikor elfogy az erő, mert magasabb a pulzusod de az erőkifejtésed meg alacsony.

    Egyébként csodák nincsenek. Nem a wattméréstől lesz valaki erős vagy jobb versenyző. Persze tud benne segíteni, de nem csodaszer.

Új hozzászólás Aktív témák