Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz Gabesz87 #245708 üzenetére

    Hát én inkább a Decathlon kínálatát nézegetném. Sajnos inkább a keretet 250ezer Ft körül kéne tartani és kerülni a Tourney váltós bicikliket, főleg a Koliken, Neuzer, Romet "márkákat". Hosszabb távon hidd el jobban jársz, mivel ezeket a váltókat egy idő után úgyis cserélni kéne és én kihagynám az elavult 3x7-es régi Shimano rendszereket is, annál még a microSHIFT dolgai is naprakészebbek.

    Szerk.: Például Riverside 700 [link]

    [ Szerkesztve ]

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Gabesz87 #245708 üzenetére

    Ha ezek közül kell választani, akkor egyértelműen a Merida. Bolt is megbízható, rokon vásárolt ott bringát jó tapasztalatokkal.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

  • LSiki

    tag

    válasz Gabesz87 #245708 üzenetére

    Szia!
    Én nem vagyok sem tapasztalt, sem szakértő a témában. Csak azért írok mert hasonló felhasználásra kerestem új kerékpárt. Ja és 187 cm vagyok én is.
    Mivel költséghatékony szamarat kerestem, én is eljutottam a Romet-hez. Annyi különbséggel, hogy a tárcsafék miatt ugyan szimpi volt a Orkan 1 , de az Orkan 2 technikailag jobb. Ezt két, a témában jelentősen több tapasztalattal bíró ismerősöm is alátámasztotta. Illetve a null revízíót végző szervíz (nem tőlük vettem , és drágább kerékpárjaik vannak (Kelly's, Giant, Orbea, LaPierre)) is ár/érték arányban jó vételként minősítette. Egyetlen gyenge pontja van, a rugós villa. Erre annyit mondtak hogy attól nem kell félni hogy hamar tönkre megy. A jó vételhez persze az is hozzájárul hogy nem itthon hanem az anyaországban vettem. Ami mai árfolyam szerint szállítással kb.124000 HUF. Ehhez hozzáadod a 8000 forintos null revíziót. Az alap ülés nekem kínszenvedés, azt mindjárt cseréltem is(de ez lett volna biciklik 90%-nál). Ha megnézed a webshopos képet és az általam feltöltöttet, akkor látod hogy a stucni nem állítható. Lehet ezért LTD kiadás :).
    Az hogy mennyire lesz tartós, a jövő zenéje. Nekem egyelőre jó. Könnyű kerékpár az biztos.
    Nem azt mondom hogy ez a tuti vétel, de ha nem ragaszkodsz a hazai kereskedőkhöz akkor én úgy gondolom ez egy gazdaságos, ésszerű alternatíva.

    Romet Orkan 2M LTD silver / orange 2021, frame 21 inch.
    Frame type alu 6061
    Frame size M - 19 "/ L - 21"
    Wheel size 28 "
    Suspension fork
    Drive 24 gears
    Front shifters Shimano ST-EF500 3 speed
    Rear shifters Shimano ST-EF500 8 speed
    Front derailleur Shimano FD-TY510
    Rear derailleur Shimano Alivio RD-T4000
    Shimano FC-M301 48/38/28 170/175 mm crankset
    Front brake V-brake Promax TX117, aluminum
    Rear brake V-brake Promax TX117, aluminum
    700 × 42 tires
    Double-wall aluminum rims
    Front hub Shimano HB-TX500
    Shimano FH-TX500 rear hub
    Cassette / Freewheel Shimano CS-HG200 12-32T 8 speed
    Aluminum handlebar 680 mm 15 '31.8 mm
    90 mm aluminum stem
    Steel seatpost 31.6 mm 350 mm
    Vader saddle
    FP-804 pedals
    Weight 14.5 kg

    További kellemes húsvétot mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha kérdeznek, válaszolok.

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Gabesz87 #245708 üzenetére

    Itt van leginkább sportolásra alkalmas, minden sallangmentes Merida is és sárvédős, csomagtartós túrázó, bevásárló kerékpár is...melyik kell? ...vagy az előbbi is felszerelve végezné majd? Nem mind1. :N

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés